10:23 21.06.2019

Лідери ЄС закликали Росію звільнити українських моряків, засудили російську паспортизацію українців і висловилися за якнайшвидше відновлення переговорів для виконання Мінських угод

2 хв читати
Лідери ЄС закликали Росію звільнити українських моряків, засудили російську паспортизацію українців і висловилися за якнайшвидше відновлення переговорів для виконання Мінських угод

Лідери Європейського Союзу закликали Росію беззастережно звільнити українських моряків і судна, незаконно захоплені в Керченській протоці в листопаді минулого року.

Про це йдеться у висновках саміту ЄС, які були схвалені главами держав і урядів країн - членів ЄС у четвер у Брюсселі.

"Європейська рада знову звертається із закликом до Росії беззастережно звільнити захоплених українських моряків, повернути захоплені судна і забезпечити вільний прохід усіх суден через Керченську протоку відповідно до міжнародного права", - заявили лідери ЄС.

Вони також висловили "крайню стурбованість у зв'язку з указом президента Росії від 24 квітня, який дозволяє спростити видачу паспортів у деяких районах Донецької та Луганської областей України, що суперечить духу і цілям Мінських угод".

"Європейська рада продовжуватиме стежити за ситуацією на сході України і готова розглянути подальші варіанти, зокрема невизнання російських паспортів, виданих на порушення Мінських угод, в тісній координації зі своїми міжнародними партнерами", - зазначається у висновках.

Крім того, Європейська рада закликав до "термінового відновлення переговорів з метою виконання Мінських угод і заходів, спрямованих на відновлення довіри між сторонами".

Лідери ЄС також нагадали, що 17 липня виповниться п'ять років з моменту трагедії рейсу MH 17, який забрав 298 життів.

"Європейська рада знову заявляє про свою повну підтримку всіх зусиль, спрямованих на встановлення істини, справедливості та відповідальності за жертв і їхніх найближчих родичів відповідно до резолюції 2166 РБ ООН", - йдеться у висновках.

У цьому контексті лідери ЄС привітали оголошення 19 червня Об'єднаної слідчої групи про те, що в Нідерландах буде пред'явлено кримінальні звинувачення чотирьом особам, і закликали Росію "повною мірою співпрацювати з розслідуванням, що проводиться". Лідери ЄС також висловили "повну впевненість у незалежності та професійності майбутніх судових процедур".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА