Інтерфакс-Україна
12:09 30.10.2018

У Кремлі не бачать необхідності в новому договорі з Україною щодо Азовського моря

2 хв читати
У Кремлі не бачать необхідності в новому договорі з Україною щодо Азовського моря

У Кремлі заявили, що не бачать необхідності в переукладанні договору з Україною щодо Азовського моря.

"Поки що немає ніякої позиції в цьому випадку. Існує міжнародна правова база з цього приводу, і вона діє. На це і потрібно орієнтуватися", - сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, відповідаючи на відповідне запитання журналістів.

Напередодні заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що денонсація договору між Росією і Україною про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 2003 року може призвести до нового територіального спору щодо делімітації Азова.

"Сама угода справді складається з п'яти статей, одну з яких ніколи не було реалізовано, а саме не було здійснено делімітацію Азовського моря ... З точки зору додаткових прав Україна нічого не отримає (денонсувавши договір - ІФ), ми можемо отримати новий територіальний спір з РФ щодо делімітації Азовського моря", - сказала вона в ефірі ток-шоу "Свобода слова" в понеділок.

За її словами, судовий позов України до РФ базується на Міжнародній конвенції з морського права, незважаючи на те, що існувала двостороння угода з РФ.

"Справді, на мою думку, цю угоду було складено неправомірно з точки зору Міжнародної морської конвенції, але відповіді на це має дати Трибунал, і ми очікуємо цієї відповіді вже наступного року", - пояснила О.Зеркаль.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США обговорювали з Україною питання контролю над територією, однією з електростанцій та членство в НАТО

Допомога військовим від громади столиці збільшиться ще на 500 млн грн – Кличко

Росія почне виставляти додаткові умови на пропозицію щодо перемир'я – Климпуш-Цинцадзе

Польща позитивно оцінює результати першого етапу переговорів України та США – Туск

Яценюк сумнівається, що РФ погодиться на будь-яке припинення вогню

Сенатор США Грем: Якщо Росія відмовиться від перемир'я, ми повинні накласти на неї санкції

Нардеп Юлія Сірко: Не вірю, що РФ погодиться на перемир'я

Україна продемонструвала готовність до відновлення миру - Корнієнко

Майбутній прем'єр Канади: Мій уряд не скасовуватиме мита, доки американці не продемонструють повагу до нас

Політики, політологи та аналітики чекають на кроки від РФ після українсько-американських перемовин у Джидді

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА