14:43 21.09.2018

Депутати пропонують дозволити водіям автомобілів в Україні не мати при собі "прав"

2 хв читати
Депутати пропонують дозволити водіям автомобілів в Україні не мати при собі "прав"

Група народних депутатів зареєструвала законопроект, у якому запропоновано дозволити водіям під час керування транспортним засобом не мати при собі посвідчення і страхового поліса.

Авторами законопроекту (№9105) про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення керування транспортними засобами стали народний депутат із фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм, нардеп фракції партії "Народний фронт" Антон Геращенко і ще 13 парламентаріїв із різних фракцій.

Вони пропонують внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та до закону про дорожній рух.

Згідно з запропонованими змінами, водій не зобов'язаний буде під час керування транспортним засобом мати при собі та на вимогу поліцейського пред'являти посвідчення водія, реєстраційний документ на автомобіль і страховий поліс, якщо відповідна інформація про водія і транспортний засіб міститиметься в електронній базі даних.

Однак іноземці та водії військових транспортних засобів, як і раніше, зобов'язані будуть мати при собі посвідчення водія відповідної категорії.

Крім того, з Кодексу про адміністративні правопорушення автори законопроекту пропонують вилучити статтю, що дозволяє тимчасове вилучення посвідчення водія як вид адміністративного стягнення.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, одним із завдань документа є впровадження електронної системи ідентифікації особи водія, без пред'явлення посвідчення водія.

"З метою стимулювати перехід до цифрової економіки та спростити процедуру з'ясування наявності права керувати транспортним засобом пропонується використати позитивний досвід Грузії та Швеції та скасувати вимогу для громадян України мати водійське посвідчення, реєстраційний документ на транспортний засіб і страховий поліс", - зазначено в супровідному документі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Фінляндії закликав Європу сформувати спільний план для переговорів з РФ

РФ вважає себе імперією, а не федерацією, а для імперії їм необхідна Україна - Буданов

Лондон запровадив санкції проти компаній із Центральної Азії, Туреччини, Індії та КНР за постачання продукції подвійного призначення - заява

Каллас: міністри дали «зелене світло» новій ініціативі військової допомоги Україні

Результати виборів в Німеччині дуже позитивні для України – нардеп Клименко

У Німеччині стартували вибори до Бундестагу

Адміністрація Трампа припускає, що зможе завершити війну вже наступного тижня, - ЗМІ

Україна має йти на будь-які переговори з максимально сильною позицією – прем'єр Нідерландів після розмови з Зеленським

ЄС має звернутися до США надати Україні лендліз - Яценюк

Європа більше не може покладатися на захист США - кандидат у канцлери ФРН Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА