Інтерфакс-Україна
10:40 14.09.2018

Порошенко: Вселенський патріархат розвіяв ілюзії Москви, що Україна - канонічна територія РПЦ

1 хв читати
Порошенко: Вселенський патріархат розвіяв ілюзії Москви, що Україна - канонічна територія РПЦ

Архієрейський Собор Вселенського патріархату розвіяв ілюзії Москви про те, що Україна - канонічна територія Московського патріархату, заявив президент України Петро Порошенко.

"Єдина помісна православна соборна церква - запорука громадської згоди та єдності нашої держави. Це гарантія нашої духовної незалежності від Москви, яка, на жаль, досі перебуває в полоні помилкового уявлення, що нібито тут у нас її канонічна територія", - сказав він у Києві у п'ятницю на 15-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), організованій Фондом Віктора Пінчука.

"І вересневий синаксис, збори архієреїв Вселенського патріархату начисто розвіяли ці помилкові ілюзії Москви", - додав П.Порошенко.

За його словами, питання надання Українській православній церкві томосу є важливим і за межами країни.

"Українці всього світу також отримають свою церкву. І тут іще одна важлива характеристика - розсипається, як картковий будиночок, концепція "третього Риму", як найдавнішої заявки Москви на світову гегемонію", - сказав глава держави.

"Тут у нас вирішується і майбутнє світового православ'я - його з росіянами ми також розуміємо по-різному", - наголосив П.Порошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА