Інтерфакс-Україна
14:44 15.08.2018

Більшість українців не підтримує ідеї зміни повноважень президента і прем'єра

2 хв читати

Більшість громадян України не підтримує зміни обсягу повноважень президента і прем'єр-міністра, а також проти скасування посади президента України, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного центром "Соціальний моніторинг" і Українським інститутом соціальних досліджень ім. О.Яременка.

Так, 47% респондентів вважають, що повноваження президента України слід залишити без змін, тоді як кожен третій (33%) виступає за те, щоб скоротити їх. При цьому 8% опитаних вважають за доцільне розширити повноваження глави держави.

За розширення повноважень Кабінету Міністрів України виступають 12% респондентів, тоді як майже кожен четвертий (24%) вважає, що ці повноваження слід скоротити. Половина опитаних (50%) вважають, що їх слід залишити без змін.

Крім того, 61% українців не підтримує ідеї скасувати посаду президента і посилити повноваження глави уряду. Підтримують таку ідею 19% опитаних, кожен п'ятий (20%) не зміг відповісти на це запитання.

Крім того, згідно з результатами соцдослідження, майже 3/4 (72,6%) українців підтримують ідею надати переселенцям з тимчасово окупованих територій право голосувати на місцевих виборах.

Водночас опитування показало, що кожен третій українець (32,2% респондентів) вважає середнім матеріальне становище своєї родини. Тоді як більшість оцінює його нижче середнього: 34,1% вважає, що матеріальне становище його сім'ї нижче від середнього, 22,4% - низьке, а 8,1% називають його дуже низьким. Вищим від середнього і високим матеріальне становище своєї родини оцінюють 3,2% українців.

Опитування було проведено методом особистого інтерв'ю 17-27 липня 2018 року. Опитано 2186 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки становить 2,13%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

Українська делегація поїде в США після американсько-російських контактів на вихідних чи трохи пізніше – Зеленський

Порошенко в Раді закликав змінити Держбюджет-2026 та відправити уряд у відставку

Раді пропонують ухвалити новий закон "Про політичні партії"

Чинне законодавство не дає відповіді на питання, де вибори можливі у разі припинення вогню чи завершення воєнного стану, - Айвазовська

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА