13:01 10.07.2018

Повна інтеграція України до європейських та трансатлантичних систем є найбільшою загрозою для російської агресії

2 хв читати
Повна інтеграція України до європейських та трансатлантичних систем є найбільшою загрозою для російської агресії

Україна зробила значно більший внесок у глобальну безпеку, ніж отримала натомість, і є незмінною на шляху своїх євроатлантичних прагнень, зазначає президент України Петро Порошенко у своїй статті, оприлюдненій на сайті газети Financial Times.

"У політиці безпеки я надалі закликатиму до зміцнення зв'язків України з НАТО. Це наш суверенний вибір, і ніяка інша країна не повинна мати права вето на наші амбіції", - наголошує П.Порошенко.

"Досі Україна робила більший внесок у глобальну безпеку, ніж отримала натомість. Брала участь у миротворчих операціях під керівництвом НАТО. Або прийняла оборонний бюджет у розмірі 6% від валового внутрішнього продукту, що набагато перевищує цільовий показник НАТО в 2% ВВП. Нещодавно ухвалено закон про національну безпеку, який наблизить Україну до стандартів НАТО", - зазначив глава держави.

За його словами, цього тижня він має намір оголосити про збільшення внеску України в миротворчу місію НАТО з підтримання миру в Афганістані. "Я надалі сприятиму засадничій ролі, яку відіграють миротворці, хоч би де вони були потрібні, зокрема на окупованому Донбасі", - зазначив президент.

За словами П.Порошенка, РФ боїться європейської та євроатлантичної інтеграції України. "Мій досвід у тому, що Кремль нічого так не боїться, як нашої єдності та рішучості. Повна інтеграція України в європейські та трансатлантичні системи є найбільшою загрозою для російської агресії", - зазначив він.

"Тому моя амбіція полягає в тому, щоб перевести європейські прагнення України в тісніші союзи з ЄС, починаючи з цифрового ринку, митної співпраці та енергетичної солідарності, зокрема зобов'язання європейських столиць взяти участь у відновленні міст на Донбасі", - додав П.Порошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У G7 закликали КНР чинити тиск на РФ, щоб та припинила агресію проти України - комюніке

Київрада встановила прозорі правила в роботі МАФів

Порошенко пропонує план термінових заходів для захисту від енергетичного колапсу

Лідери G7 досягли політичної угоди щодо використання доходів від заморожених активів РФ

Зеленський закликав країни G7 підтримати імплементацію пунктів української Формули миру

Зеленський на саміті G7 закликав підтримати план використання російських активів

Італія висловила готовність в організації саміту щодо відновлення України у 2025 році

Солідарність Німеччини з Україною все ще сильна - міністерка розвитку про демарш AfD і BSW у бундестазі

Кличко обговорив питання децентралізації на Міжнародній конференції з відновлення України

Глава МЗС Великої Британії закликає використовувати російські активи на користь України та обрізати постачання російського газу в Європі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА