У посольстві США занепокоєні інформацією про радіоактивне забруднення на Донбасі: РФ має припинити цей конфлікт

Посольство США в Україні заявляє про занепокоєння інформацією щодо забруднення радіоактивними відходами території Донбасу представниками незаконних збройних формувань.
"Стурбовані повідомленнями про забруднення радіоактивними відходами поплічниками Росії на Донбасі - це великий ризик для здоров'я людей і навколишнього середовища", - повідомляється на сторінці посольства в соцмережі Twitter в п'ятницю.
"Росія має припинити конфлікт, це поліпшить життя жителів Донбасу", - наголосили в посольстві.
За даними ЗМІ, представники незаконних збройних формувань, які контролюють окремі райони Донецької області, анонсували на 14 квітня припинення відкачки води на шахті "Юний комунар" (також відома як "Юнком" у м.Бунзі, раніше Південнокоммунарівськ Єнакіївської міськради), де в 1979 році було здійснено експериментальний ядерний вибух для зниження напруги в гірському масиві. Це загрожує тим, що радіоактивні відходи на глибині близько кілометра вийдуть на поверхню разом із підземними водами і забруднять навколишню територію, зокрема, стік Сіверського Донця, a також р.Дон та Азовське море.
На Донбасі є 35 недіючих шахт, яким загрожує підтоплення у разі відключення відкачування води. За даними міжнародних організацій, на Донбасі є чотири шахти, де зберігаються радіоактивні відходи.