Інтерфакс-Україна
11:56 03.10.2017

ГРД закликає Порошенка не затверджувати суддів Верховного суду до перевірки відбору

2 хв читати
ГРД закликає Порошенка не затверджувати суддів Верховного суду до перевірки відбору

Громадська рада доброчесності (ГРД) закликає президента України Петра Порошенка не затверджувати рекомендованих Вищою радою правосуддя (ВСП) 111 кандидатів у судді Верховного Суду України до завершення судових розглядів щодо можливих порушень при відборі.

Згідно із заявою, опублікованою у вівторок на сайті Громадської ради доброчесності, 25 з 111 запропонованих президентові кандидатів не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики.

"Змушені констатувати, що органи суддівського управління - Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Вища рада правосуддя - продемонстрували неспроможність сформувати добропорядний суддівський корпус і виконати громадський запит на якісне оновлення суддівських лав", - йдеться в заяві.

Зазначається, що фінальне рішення ВРП лише підтвердило, що порушення, що відбулися під час конкурсу, були спрямовані на протягування потрібних кандидатів.

Зокрема, вказується, що Вища кваліфікаційна комісія суддів встановила третій мінімально допустимий бал за першим етапом кваліфікаційної оцінки кандидатів і не встановила мінімально допустимий бал за результатом оцінки особистої та соціальної компетентності кандидатів; відмовилася оприлюднити роботи кандидатів за результатами виконання практичного завдання; не оприлюднювала мотивованих рішень про причини відхилення висновків Громадської ради доброчесності.

"Найбільш кричущі порушення, що відбувалися під час конкурсу, стали предметом судового оскарження з боку окремих кандидатів", - йдеться в заяві.

ГРД вважає, що все перераховане вище дає "вагомі підстави вважати, що конкурсні процедури були підлаштовані для призначення заздалегідь визначених кандидатур, а Громадську раду доброчесності було використано для легітимації цього процесу".

"У конкурсі до Верховного Суду останнє слово за президентом, який, відповідно до закону, має призначити рекомендованих кандидатів. З огляду на це закликаємо президента як гаранта Конституції не призначати рекомендованих кандидатів, доки в судовому порядку не буде ухвалено рішення про ці порушення", - закликає ГРД.

Також Громадська рада доброчесності очікує, що президент найближчим часом ініціює незалежний міжнародний аудит, а також виправлення всіх неоопрацювань процедури добору суддів та переформатування (зміна складу, структури та порядку обрання) органів суддівського управління, відповідальних за проведення конкурсу.

Як повідомлялося, 29 вересня ВРП рекомендувала П.Порошенку 111 кандидатів для призначення на посади суддів Верховного Суду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА