Інтерфакс-Україна
16:47 22.09.2017

Серед українців найменше готові до протестів жителі звільненої частини Донбасу

2 хв читати
Серед українців найменше готові до протестів жителі звільненої частини Донбасу

У 2017 році зафіксовано зниження оцінки ймовірності виникнення масових протестів і готовності особистої участі порівняно з 2014-2016 роками, повідомляє "Дзеркало тижня. Україна" в п'ятницю з посиланням на дані опитування Інституту соціології НАН України.

У липні 2017 року були налаштовані брати участь у протестах 21% українців, не готові - 56%. Найменшу готовність до участі в акціях протесту висловили жителі Донбасу (11%)

Головними мотивами, які спонукають людей брати участь у протестах, названо боротьбу за справедливість - 16% (найбільше на заході країни - 22%, найменше - на Донбасі - 9%) і неможливість терпіти скрутне життєве становище - 13% (найбільше на заході - 15%, найменше - на Донбасі - 7%). Головними чинниками неучасті в протестах є невіра в можливість у такий спосіб щось змінити - 16% (на Донбасі - 25%) і неприйняття подібних форм боротьби - "слід відстоювати власні права в суді, а не на вулиці" (11%).

Серед тих, хто готовий вийти або вже виходив на протест, найвагомішим мотивом є відстоювання справедливості (35%), на другому місці неможливість далі терпіти життєві труднощі (21%).

Загальна чисельність населення, яка була задіяна в протестних заходах, за останній рік нараховує близько 15%. Найбільш актуальною проблемою виявилося підвищення тарифів на комунальні послуги, проти яких протестувало майже 8,7% дорослого населення, і захист громадянських прав і свобод - 3,8%.

Аналіз економічної диференціації участі в протестних заходах засвідчив, що соціальна напруженість серед малозабезпечених верств виникає на ґрунті фактичної знедоленості, нестачі елементарних умов для життя, натомість політичні проблеми викликають напругу серед більш матеріально благополучних верств населення.

Опитування було проведене Інститутом соціології НАН України в співпраці з Благодійним фондом "Інтелектуальна перспектива" з 3 по 25 липня 2017 року в усіх областях України (окрім АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей), методом особистого інтерв'ю за місцем проживання респондентів. Загалом було опитано 1800 осіб. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

"Слуга народу" внесла зміни в кошторис партії і направить 92 млн грн на Сили оборони – голова фракції

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА