Інтерфакс-Україна
14:52 15.08.2016

Припинення вогню на Донбасі та звільнення заручників на практиці підтвердять слова Лаврова про конструктивний вплив РФ на "ЛДНР" - І.Геращенко

2 хв читати
Припинення вогню на Донбасі та звільнення заручників на практиці підтвердять слова Лаврова про конструктивний вплив РФ на "ЛДНР" - І.Геращенко

Найкращим доказом того, що Росія чинитиме вплив на "ЛНР" і "ДНР" із метою врегулювання ситуації на Донбасі, буде припинення вогню в регіоні та звільнення утримуваних бойовиками заручників із числа українських громадян, заявляє перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в підгрупі з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

"Наскільки на практиці готові до конструктиву РФ і підконтрольні їй так звані ЛДНР - найкраще продемонструвати припиненням вогню та звільненням заручників. Ми над цим працюємо", - написала І.Геращенко на своїй сторінці у Facebook у понеділок.

Представник України в підгрупі з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи нагадала, що українська сторона давно вимагає від РФ вплинути на бойовиків у питанні звільнення заручників. "Тому що в питанні заручників усе залежить від волі Москви, а не окупованого Донецька і Луганська, на жаль", - пояснила вона.

Водночас І.Геращенко наголосила, що українська сторона готова на компроміс у цьому питанні та працює.

"З важливого: це підтвердження ОРДО, що вони утримують 45 українців (у переважній більшості в цьому підтвердженому ними списку - військові), і перший за два роки допуск до полонених представників ООН (ми наполегливо добивалися допуску міжнародних гуманітарних місій, на наступній мінській зустрічі 26 серпня знову вимагатимемо допуску МКЧХ до в'язниць і до пошуку зниклих безвісти)", - написала вона.

Як повідомлялося, 15 серпня глава МЗС РФ Сергій Лавров під час спілкування зі студентами Уральського федерального університету (Єкатеринбург) у присутності глави МЗС ФРН Франк-Вальтера Штайнмаєра заявив, що Росія чинитиме вплив на "ЛНР" і "ДНР" для врегулювання ситуації на Донбасі: "Росія свою частину шляху пройде і налаштовуватиме "ДНР" і "ЛНР" на конструктивний лад", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Масові протести свідчать про прагнення народу Ірану до свободи, гідності та кращого майбутнього – заява МЗС

Каллас: 20-ий пакет санкцій для РФ буде готовий у лютому

Рютте про ситуацію навколо Гренландії: НАТО обговорює кроки щодо посилення безпеки в Арктиці

Трамп закликав протестувальників в Ірані захоплювати урядові установи

Країни-партнери мають посилити тиск на РФ та обговорять гарантії безпеки для України у Давосі – прем'єр Нідерландів

На зустрічі лідерів у Давосі буде запропоновано Трампу підтримати домовленості минулого тижня в Парижі - ЗМІ

Європейські лідери планують взяти участь у зустрічі Зеленського та Трампа в Давосі – ЗМІ

У Київраді готують рішення для стабілізації систем життєзабезпечення після обстрілів

Нардепи "Євросолідарності" ініціюють постанову Верховної Ради щодо захисту енергетики

Макрон висловив жаль з приводу того, що США "відмовляються від міжнародних правил"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА