Гройсман збрехав щодо ціни газу за угодою з "Газпромом" - заява "Батьківщини"

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман збрехав щодо цін на газ для України за контрактом з російським монополістом "Газпром", заявляють у ВО "Батьківщина".
"Згідно з угодою НАК "Нафтогаз" із "Газпром", укладеною 2009 року, ціна на газ розраховується за формулою, типовою для всіх європейських споживачів. Ця формула враховує актуальну світову ціну на нафту і нафтопродукти і часовий лаг. За нею зараз російський газ коштував би для України близько $190 за тис. куб. м (на межі)", - зазначено в заяві ВО"Батьківщина", яку в середу поширила прес-служба партії.
"Таким чином, В.Гройсман банально збрехав або продемонстрував свою повну некомпетентність, коли сьогодні на засіданні уряду заявив, що за контрактом з "Газпромом" газ коштував би $300 ", - зазначено в заяві.
У "Батьківщині" також прокоментували рішення Кабінету Міністрів підвищити ціни на газ для населення, скасувати так звані "соціальні норми споживання".
"Рішення уряду призведе до підвищення вартості централізованого опалювання і гарячої води вдвічі. Це виглядає особливо цинічним на тлі того, що днями ціна на газ для промисловості була знижена на 12%. Тобто тепер олігархи платитимуть за газ менше, ніж пересічні українці", - заявили в "Батьківщині".
Як повідомлялося, в середу, 27 квітня, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо єдиної ціни на природний газ. Як повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, ідеться про встановлення ціни в 6879 грн за тис. кубометрів.