13:11 22.04.2016

Турчинов звернеться до Кабміну з проханням профінансувати оборонні програми із загального фонду держбюджету

2 хв читати
Турчинов звернеться до Кабміну з проханням профінансувати оборонні програми із загального фонду держбюджету

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов заявив, що звернеться до Кабінету Міністрів України з проханням профінансувати оборонні програми загального фонду державного бюджету.

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба РНБО, О. Турчинов зазначив, що досі не розблоковано фінансування виробництва нових видів озброєння та військової техніки, а також підготовки виробничих потужностей для впровадження важливих військово-технічних проектів.

На думку секретаря РНБО, для країни, яка більше двох років протистоїть військовій агресії Російської Федерації, зволікання з фінансуванням оборонного замовлення неприпустимо, оскільки це загрожує національній безпеці та обороні України.

"Через відсутність відповідальності і політичної волі українських парламентаріїв забезпечити правовий механізм наповнення спецфонду бюджету за рахунок заарештованих фінансових ресурсів, ми змушені звернутися до новообраного Кабінету Міністрів з вимогою терміново внести зміни до державного бюджету на 2016 рік щодо перерозподілу ресурсів і фінансування оборонних програм виключно із загального фонду держбюджету", - сказав О. Турчинов.

За його словами, відповідне звернення до уряду щодо внесення таких змін вже підготував апарат РНБО України.

За словами секретаря РНБО, проблеми з фінансуванням виникли внаслідок того, що значну частину фінансування державного оборонного замовлення в бюджеті на 2016 рік передбачається виділити зі спеціального фонду, який, у свою чергу, має наповнюватися за рахунок конфіскації коштів, які "були вкрадені в українського народу" екс-президентом України Віктором Януковичем та його оточенням. О. Турчинов зазначив, що ці кошти (понад 1,5 млрд дол.) заарештовані і зберігаються на рахунках українських банків.

Водночас, секретар РНБО нагадав, що за останні півроку Верховна Рада не змогла ухвалити рішення щодо законодавчого забезпечення заочного засудження екс-чиновників часів В. Януковича, ні про конфіскацію і передання в бюджет заарештованих ресурсів.

"Подальше зволікання з фінансуванням оборонних програм загрожує національній безпеці і обороні країни", - наголосив О. Турчинов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

“Євросолідарність” таємних переговорів із західними союзниками не проводить - нардеп

“Європейська солідарність” проти виборів під час війни - Порошенко

До забезпечення справедливого миру проведення виборів в Україні неможливо – Ю.Тимошенко

Кличко залишається лідером серед потенційних кандидатів на посаду мера Києва

Позачерговий саміт ЄС з участю Зеленського в четвер обговорить безпеку України та Європи за часів США Трампа

Сибіга: Ми очікуємо нових сильних кроків ЄС на підтримку України, які зміцнять наших воїнів

Порошенко представив керівництву ЄНП та депутатам Європарламенту стратегію безпеки для України і ЄС

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Трамп у Конгресі повідомив про готовність України підписати угоду, почати мирні переговори і подякував Зеленському

Мережко: Гренландія та Панамський канал - частини стратегії Трампа в конкуренції з Китаєм, але питання - чи буде вона реалізовуватися в рамках міжнародного права

Тимчасове припинення військової допомоги не лише виклик, але й можливість перезавантажити українсько-американські відносини - Фріз

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА