Інтерфакс-Україна
10:12 16.02.2016

"Батьківщина" проголосує за відставку Кабміну і закликає колег до такого ж кроку

2 хв читати

Фракція "Батьківщина" має намір проголосувати за відставку нинішнього складу Кабінету Міністрів і закликає інші фракції до аналогічного рішення.

"Зміна уряду і відновлення довіри до влади є нашим першочерговим завданням. Без довіри до уряду неможливе проведення реформ. Без успішних реформ ми не зможемо отримати ресурси для боротьби з російською агресією. Саме відставка Кабміну надасть можливість подолати хаос та ефективно протидіяти окупантам. Залишити цей уряд - означає зруйнувати стабільність держави і фактично віддати її агресору. Тому фракція "Батьківщина" голосуватиме за відставку цього уряду в повному складі і закликає зробити так само всіх своїх колег у парламенті", - йдеться у заяві фракції "Батьківщина", оприлюдненій прес-службою партії у вівторок.

У фракції також дали негативну оцінку діяльності уряду Арсенія Яценюка. "Діяльність та бездіяльність уряду Яценюка призвела до масштабної соціально-економічної кризи в Україні, починаючи з 1994 року. Вже 22 роки наша країна не відчувала такого глибокого падіння економіки і зростання рівня бідності населення. Обидва державні бюджети, підготовлені урядом Яценюка, вносилися до парламенту з порушенням чинного законодавства, приймалися Радою вночі, під жорстким тиском. І обидва вони не були виконані", - зазначено в заяві.

Крім того, в "Батьківщині" вказали на зростання інфляції і зниження курсу національної валюти. "Якщо в 2014 році річна інфляція становила 24,6%, то в минулому, 2015 році - 43,3%. У лютому 2014 р. за долар давали 8 грн, а в лютому 2016 р. - 27 грн. За 2014 р. українська економіка втратила 7% ВВП, у 2015 - ще додатково майже 11%. Доходи населення у валютному обчисленні зменшилися вдвічі", - наголошують у фракції.

На переконання депутатів "Батьківщини", рівень довіри до уряду перебуває в межах статистичної похибки соціологічних досліджень. "Це означає, що уряд нелегітимний. Відповідно, продовження його існування загрожує стабільності і цілісності країни", - впевнені у фракції.

У вівторок, 16 лютого, Верховна Рада заслухає звіт уряду.

У парламенті зареєстровано кілька проектів постанов щодо оцінки діяльності Кабміну за 2015 рік. Так, 12 лютого народний депутат від фракції "Народний фронт" Андрій Іванчук зареєстрував проект постанови, що передбачає прийняття до відома звіту уряду за 2015 рік.

У понеділок, 15 лютого, зареєстровано проект постанови про відхилення звіту Кабміну і визнання діяльності уряду незадовільною (автори проекту постанови – представники кількох фракцій та позафракційні). Цього ж дня з'явився проект постанови про визнання роботи Кабміну в 2015 році задовільною (ініціатор – народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Наталія Новак).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У ХАМАС погодяться скласти зброю в Газі тільки після створення палестинської держави

Унаслідок корупційного скандалу рейтинги Зеленського та його партії знизились приблизно на 4% – U electoral data Project

У мирних переговорах необхідно повернутися до пропозиції щодо припинення вогню — Мережко

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА