Інтерфакс-Україна
15:02 14.09.2015

Тимошенко закликає владу припинити розправу над ВО "Свобода"

2 хв читати
Тимошенко закликає владу припинити розправу над ВО "Свобода"

Лідер парламентської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликає владу припинити репресії щодо Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

"Ми з партією "Свобода" є цивілізованими політичними конкурентами. Але я вважаю, що жоден політик сьогодні не може мовчати, що з партією "Свобода" просто розправляються за те, що вони публічно оголосили висновки державного фінансового контролюючого органу про глибоку системну корупцію уряду", - заявила Ю. Тимошенко на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради в понеділок.

Політик закликала: "Припиніть розправу над партією "Свобода"!"

31 серпня Верховна Рада в першому читанні 265 голосами ухвалила президентський законопроект про внесення змін до Основного закону країни щодо децентралізації влади.

Після цього під будівлею парламенту почалися зіткнення демонстрантів, які виступають проти голосування за цей законопроект, з правоохоронцями. У результаті зіткнень і кинутої в правоохоронців гранати загинули троє нацгвардейців, кілька військовослужбовців досі перебувають у важкому стані. Постраждали понад 140 правоохоронців і цивільних, зокрема представники ЗМІ.

Глава МВС Арсен Аваков звинуватив у сутичках біля будівлі парламенту в понеділок Всеукраїнське об'єднання "Свобода" та її лідера Олега Тягнибока: "Я безпосередньо звинувачую Олега Тягнибока та його партію "Свобода". Я вважаю, що це злочин, а не політична позиція". У свою чергу, О. Тягнибок заявив: "Те, що Аваков так оперативно "призначив винних", свідчить про одне - провокація була ним і спланована".

У рамках розслідування кримінального провадження Головне слідче управління МВС викликає на допит близько 30 осіб, серед яких лідери і члени партії "ВО "Свобода".

Наразі екс-нардеп від ВО "Свобода" Едуард Леонов перебуває під домашнім арештом на час слідства, "свободівець" - екс-міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка відпущений під особисте зобов'язання народних депутатів. Колишній народний депутат, член ВО "Свобода" Юрій Сиротюк заарештований на два місяці.

У понеділок триває допит голови ВО "Свобода" Олега Тягнибока.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА