12:27 23.06.2015

Україна може заощадити $15,3 млрд без списання основного боргу - Moody's

2 хв читати
Україна може заощадити $15,3 млрд без списання основного боргу - Moody's

Україна може заощадити $15,3 млрд на виплати за держоблігаціями без списання частини основного боргу, якого домагається уряд у рамках переговорів з міжнародними кредиторами, заявила старший віце-президент рейтингового агентства Moody's Investors Service Крістін Ліндоу.

Провал переговорів, що відбуваються дуже напружено, а також можливе введення мораторію на виплати за зовнішнім боргом матимуть довгострокові негативні наслідки для України як для емітента, сказала вона.

При відмові від виплат за бондами Україна не зможе повернутися на міжнародний ринок капіталу, вважають у Moody's.

Україна намагається реструктурувати держборг на $19 млрд, щоб отримати антикризовий кредит Міжнародного валютного фонду (МВФ). Переговори зайшли в глухий кут - на думку кредиторів, списання частини номінальної вартості боргу, на якому наполягає уряд України, не є необхідною умовою для МВФ.

"Існує безліч різних способів заощадити $15 млрд і без списання, - сказала К. Ліндоу. - Зниження боргового навантаження можна досягти по-іншому, зокрема, за рахунок значного скорочення купона, тривалої відстрочки".

У понеділок держоблігації України з погашенням у липні 2017 року подорожчали на 1,1 цента, до 47,43 цента за долар номіналу, після того, як Росія підтвердила, що Україна виплатила купон на $75 млн за євробондами на $3 млрд із погашенням у грудні.

У березні 2015 року Moody's знизило кредитний рейтинг України до "Ca" - передостаннього рівня за шкалою, що передбачає, що країна "дуже близька" до дефолту.

За словами К. Ліндоу, рейтингове агентство вважатиме, що Україна перебуває у стані дефолту навіть у разі часткового списання, "оскільки уряд не зможе розплатитися за зобов'язаннями без реструктуризації, яку ми називаємо обміном у стресових умовах (distressed exchange)", або еквівалентом дефолту.

Moody's очікує скорочення ВВП України на 7,5% в 2015 році і на 2% у 2016 році. Між тим МВФ раніше погіршив прогноз спаду в українській економіці з 5,5% до 9% у цьому році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Боррель жорстко розкритикував Орбана: Це Путін, а не ЄС, проводить провоєнну політику, і ваша "миротворча місія" тільки йому на користь

Стефанішина про повернення українців з-за кордону: 100-відсоткової безпеки в Україні немає, але є потреба в робочій силі

Стефанішина: Я не бачу, як вибори президента США можуть вплинути на процес членства України в ЄС

Сіярто заявив, що Угорщина і Словаччина ініціюють процес консультацій з ЄС після припинення транзиту нафти російського "Лукойла" через Україну

Польща запропонувала провести в Україні Раду з питань закордонних справ, Угорщина виступила проти - Сікорський

Спонсори почали знову жертвувати кошти на виборчу кампанію демократів після виходу Байдена з передвиборчих перегонів

Парламент Естонії уповноважив реформіста Міхала сформувати уряд

Президент Литви призначив Шимоніте прем'єром і доручив сформувати уряд

На Раді ЄС міністри окремо обговорять поїздки Орбана до Москви і Пекіна, а також угорські заяви на Радбезі ООН - Боррель

Конгресмени та губернатори-демократи висловилися про підтримку Гарріс

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА