Інтерфакс-Україна
16:55 18.03.2015

Вибори на територіях Донбасу можна проводити тільки там, де буде відновлено українську владу - Мін'юст

2 хв читати
Вибори на територіях Донбасу можна проводити тільки там, де буде відновлено українську владу - Мін'юст

Без відновлення контролю української влади на окупованих територіях Донбасу не може бути й мови про проведення там будь-яких виборів, пояснюють у Міністерстві юстиції України.

"Що стосується вчорашнього рішення Верховної Ради, хочу нагадати, що на тих територіях, які визначив парламент, українські державні органи не можуть виконувати свої функції, і це було констатовано ще минулого року. Фактично на цих територіях державні органи припинили функції... Парламент учора ухвалив рішення, в якому констатував факт того, що ці території тимчасово не контролює українська державна влада, і вони окуповані російськими терористами", - сказав міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу в середу в Києві, роз'яснюючи, що фактично означає постанова Верховної Ради щодо окупованих територій.

Стосовно можливості проведення виборів, то, як наголосив П.Петренко, позиція України полягає в тому, що "вибори можна проводити тільки на тій території, де буде відновлено українську владу, відновлено українські закони, де можна забезпечити демократичність і відповідність виборів міжнародним стандартам".

"Без відновлення контролю над цими територіями українськими органами влади, правоохоронними органами, без відновлення контролю над кордонами України про якісь вибори на цих територіях не може бути й мови", - наголосив міністр.

Він додав, що з цього приводу у вівторок, 17 березня, було внесено зміни до закону про особливий статус і чітко відзначено основні умови для проведення будь-яких виборів.

"Усе чітко, парламент констатував, що ця територія є окупованою де-факто російськими терористами і російськими Збройними силами, це також буде використано, зокрема, в матеріалах для міжнародних інститутів нашими українськими органами влади", - сказав П.Петренко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Буймістер вийшла з фракції "Батьківщина" в Раді

Нардепами за виборчим списком "Слуги народу" можуть стати Кравець та Карабута

Тимошенко: Заявляю, що оприлюднені аудіозаписи не мають до мене жодного відношення

Порошенко в Раді закликав обговорити з прем’єркою ситуацію в енергетиці

Масові протести свідчать про прагнення народу Ірану до свободи, гідності та кращого майбутнього – заява МЗС

Каллас: 20-ий пакет санкцій для РФ буде готовий у лютому

Рютте про ситуацію навколо Гренландії: НАТО обговорює кроки щодо посилення безпеки в Арктиці

Трамп закликав протестувальників в Ірані захоплювати урядові установи

Країни-партнери мають посилити тиск на РФ та обговорять гарантії безпеки для України у Давосі – прем'єр Нідерландів

На зустрічі лідерів у Давосі буде запропоновано Трампу підтримати домовленості минулого тижня в Парижі - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА