Інтерфакс-Україна
09:51 17.02.2015

Падіння ВВП України в IV кв.-2014 прискорилося до 15,2% - Держстат

2 хв читати
Падіння ВВП України в IV кв.-2014 прискорилося до 15,2% - Держстат

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в четвертому кварталі 2014 року зменшився на 15,2% порівняно з аналогічним періодом 2013 року, тоді як в третьому кварталі падіння становило 5,1%, в другому - 4,6%, а в першому - 1,1%, такі оперативні дані оприлюднила Державна служба статистики в понеділок.

Відомство зазначає, що порівняно з третім кварталом-2014 в четвертому ВВП з урахуванням сезонного чинника скоротився на 3,8%.

Держстат уточнює, що при розрахунку цих даних уперше не враховувалася частина зони АТО. Окрім того, як і в попередні квартали 2014 року, показник подано без урахування тимчасово окупованої території Автономної республіки Крим і Севастополя.

Інші дані, зокрема, про підсумки роботи економіки за увесь минулий рік, у зведенні Держстату поки що відсутні.

Як повідомлялося, ВВП України четвертому кварталі 2013 року виріс на 3,7%, до цього падав п'ять кварталів підряд: якщо в третьому і четвертому кварталах 2012 року спад був 1,3% і 2,5% відповідно, то в 2013 він прискорювався з 1,1% - в першому кварталі до 1,3% - в другому і третьому.

Загалом за підсумками 2013 року ріст ВВП України був нульовим, а в 2012 році він сповільнився до 0,2% з 5,2% у попередньому році.

Влада України в липні погіршила прогноз падіння економіки країни в 2014 році з 5% до 6,5%, а потім - до 7-7,5%. У 2015 році очікується сповільнення спаду до 5,5% з відновленням невеликого зростанння в 2016 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

Дорожня карта ЄС передбачає прискорений вступ України до 2027 року – Орбан

Макрон запропонував Трампу провести засідання G7 за участі РФ та України, Рютте підніме українську тему в Давосі

"Євросолідарність" ініціює достроковий розпуск ТСК Верховної Ради – заява фракції

Ексзаступник голови ЦВК: "Референдум про мир" є радше політичною метафорою, ніж визначеним правовим інструментом

Головний мишолов резиденції уряду Великої Британії знову сколихнув ЗМІ та соціальні мережі

Нардеп Копитін: Закиди Тимошенко на мою адресу безпідставні

Бюджетна комісія Київради не підтримала рішення про фіндопомогу киянам та комунальникам, заявяють у "Євросолідарності"

Туск: Саме Росія відхилила мирний план, підготовлений США, а не Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА