15:36 25.07.2013

Україна у вересні буде готова до підписання угоди про асоціацію з ЄС, прогнозує глава МЗС

2 хв читати
Україна у вересні буде готова до підписання угоди про асоціацію з ЄС, прогнозує глава МЗС

Українська сторона у вересні вирішить проблемні питання, необхідні для підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом, прогнозує міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

"Україна спільно з Єврокомісією опрацювала план дій, який реалізується нині. Цей план дій фактично реалізовано на 95%, залишилося лише декілька проблемних питань, які ми, я думаю, закриємо у вересні місяці", - сказав міністр в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він розповів, що йдеться про низку законопроектів, що стосуються прокуратури, сфери виборів, а також імплементації антикорупційного законодавства.

"Уже відправлено до ЄК законопроект про зміни до виборчого законодавства, і ми думаємо, що у вересні ми зможемо його ухвалити", - наголосив міністр.

Стосовно антикорупційного законодавства, то, за прогнозами Л.Кожари, його імплементація активно розпочнеться після сезону відпусток.

Згадав глава МЗС і антидискримінаційний законопроект, який парламент так і не ухвалив. "Залишається також питання, в якому важко передбачити, як реагуватиме Верховна Рада, - це антидискримінаційний закон. Поки що уряду не вдалося забезпечити позитивний розгляд цього законопроекту в парламенті", - зазначив міністр і додав, що цей законопроект прямо не стосується підписання угоди про асоціацію, проте безпосередньо пов'язаний із діалогом щодо лібералізації візового режиму з ЄС.

Як відомо, угоду про асоціацію Україна-ЄС може бути підписано на саміті Східного партнерства в листопаді 2013 року у Вільнюсі, якщо Київ виконає низку умов. Серед вимог європейської сторони - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя.

Повний текст інтерв'ю буде розміщено на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рубіо: ми маємо дізнатися вимоги росіян, щоб дійсно зрозуміти чи хочуть вони миру

Варшава не відправлятиме свої війська в Україну, але готова надати логістичну підтримку - Туск

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА