17:07 13.06.2013

GRECO закликає посилити боротьбу з корупцією серед депутатів, суддів і прокурорів країн-членів

2 хв читати

Група країн проти корупції Ради Європи (GRECO) закликає держави-члени активізувати правовий та інституційний потенціал своїх парламентаріїв, суддів і прокурорів для попередження та боротьби з корупцією у власних лавах.

Як повідомляє Рада Європи, в оприлюдненому в четвер річному доповіді GRECO йдеться про те, що ці три професійні групи потребують більш тісної інтеграції для запобігання корупції в їхній повсякденній роботі і для того, щоб активніше розробляти "точні і прозорі кодекси поведінки, спрямовані на зміцнення механізмів контролю і санкцій".

У зв'язку з цим генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд (Thorbjorn Jagland) наголосив, що випадки корупції за участю парламентаріїв, суддів чи прокурорів "мають руйнівний вплив на довіру громадян, які залежать від цих фахівців у боротьбі з корупцією там, де вона існує". "Тому вони також мають подавати приклад. Якщо корупційна поведінка переноситься у свої власні лави, її корозійний вплив поширюється, як хвороба", - упевнений генсек Ради Європи.

У 2012 році GRECO розпочала четвертий раунд оцінки розгляду державами таких питань, як конфлікт інтересів, декларацій про активи та інтереси, подарунків, лобіювання, прозорості політичних процесів, участь в іншій професійній діяльності членів парламенту, суддів і прокурорів.

Станом на сьогодні GRECO оприлюднила звіти з оцінками Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Польщі, Словенії та Великобританії. У 2013 році будуть завершені звіти щодо Франції, Люксембургу, Нідерландів, Словаччини, Іспанії, Швеції та Македонії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп розглядає можливість зупинення постачань американської зброї в Україну до відходу Зеленського з посади - ЗМІ

За прем'єрства Карні підтримка України з боку Канади продовжуватиметься - Мережко

Ексголову ЦБ Канади Карні обрано прем'єр-міністром країни

Тимошенко закликала Раду відреагувати на заяву голови німецької розвідки про необхідність продовжувати війну ще 5 років

Президент Єврокомісії: Рішення про роль ЄС в мирній угоді буде знайдено у співпраці з Києвом

Трамп планує вивести американські війська з Німеччини в Угорщину – ЗМІ

Міністр фінансів США: Саме Європа має дати гарантії безпеки для України

Республіканці вимагають від Трампа відновлення військової та розвідувальної допомоги Україні

Більшість українців вважають санкції щодо Порошенка відволіканням уваги або тиском на опозицію – опитування КМІС

Туреччина підтримує ініціативу щодо якнайшвидшого припинення вогню й атак у повітрі та на морі у війні РФ проти України – Ердоган

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА