Інтерфакс-Україна
13:20 10.12.2024

Українці найбільше довіряють президентці ЄК Урсулі фон дер Ляєн

2 хв читати
Українці найбільше довіряють президентці ЄК Урсулі фон дер Ляєн

Лідерами суспільної довіри серед українців стали серед зарубіжних персон президент Європейської Комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн і президент Польщі Анджей Дуда - в них практично однакові характеристики 65% і 64,6% відповідно.

Про це свідчать результати опитування ТОВ "ІНФО САПІЄНС", проведеного на замовлення Центру "Нова Європа" з 15 листопада по 27 листопада 2024 року. Вибірка дослідження становить 1 тис. респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% з імовірністю 0.95%.

На третьому місці прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо (59,9%). Не сильно відстає від нього французький президент Еммануель Макрон (58,4%). П'ята позиція - за президентом Республіки Молдова Маєю Санду (57,3%).

Минулорічний рекордсмен, Джозеф Байден (82%), цього року набрав 55,2%. При цьому новообраному президенту США Дональду Трампу довіряє 44,6% респондентів. Канцлеру Німеччини Олафу Шольцу довіряють 36,9% опитаних українців.

Згідно з результатами опитування, приблизно на 3% зросла довіра респондентів до президента Білорусі Олександра Лукашенка (6% замість торішніх 2,8%). Рівень довіри до Путіна, як і раніше, близький до нуля.

Також результати опитування свідчать про те, що українці зберігають довіру до таких міжнародних організацій, груп або об'єднань, як ЄС (69,2%), НАТО (64,4%) і G7 (62,4%).

Організації, до прямої відповідальності яких входить захист України, мають при цьому найнижчу суспільну довіру: ООН - на рівні 37,9%, ОБСЄ - 34,6%.

Відносна більшість українців (35,2%) не знають про "План перемоги" або не розуміють сутності документа. Натомість кожен третій опитаний (30,9%) зазначає, що план створений насамперед для Заходу, який має більше підтримувати Україну, тож усе залежить від наших партнерів. Нереалістичним план вважають 18,6% респондентів. Вірять у те, що він справді вестиме до перемоги та миру, 12,3% українців.

Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна населенню території України віком 16+ відповідно до останніх наявних даних Державної служби статистики України на 1 січня 2022 року. Опитування не проводилося на тимчасово окупованих територіях АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей та інших, що перебувають під окупацією, а також на територіях, де відсутній український мобільний зв'язок.

Центр "Нова Європа" заснованой2017 року як незалежний аналітичний центр.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА