Регіони під час замовлення суглобів у межах бюджетних закупівель занижують потреби в ендопротезуванні - Радуцький
Регіони під час замовлення суглобів для бюджетних закупівель занижують потреби в ендопротезуванні, вважає голова парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький.
За його словами, лікарі роблять більше операцій з ендопротезування, ніж зазначають кількість необхідних ендопротезів.
"МОЗ та Національна служба здоров'я України (НСЗУ) презентували результати спільного дослідження та виявили, що щороку регіони занижують потребу в кількості суглобів. Цього року 48% усіх хірургічних операцій з ендопротезування були проведені в медичних закладах, яким не розподіляли ендопротези, закуплені за централізовані закупівлі. (...) Виходить, що лікарі проводять значно більше операцій з ендопротезування, ніж зазначають кількість необхідних ендопротезів", - написав він на своїй сторінці у фейсбуці.
Радуцький зазначив, що щороку на централізовані закупівлі ендопротезів виділяють близько 140 млн грн.
Він наголосив, що держава готова закупити і профінансувати операцію, але "медики свідомо занижують потребу й просто не кажуть пацієнтам, що вони можуть отримати ендопротез безоплатно".
"Як наслідок, пацієнтам чи їхнім родичам медики виписують рахунок на значну суму - близько 120 тис. грн. Це не просто неформальні платежі! Це неформальні платежі за послугу, яку держава надає безкоштовно", - наголосив він.
Радуцький повідомив, що профільний комітет разом із профільним міністерством та НСЗУ працюватиме над тим, щоб подібна ситуація не повторилася.
"Уряд розширив повноваження НСЗУ щодо моніторингу дотримання медичними закладами умов договору. Тепер, якщо медзаклад не зможе довести за даними обліку використання конкретного ендопротеза, буде здійснено перерахунки оплати за надані послуги з оперативних втручань. Якщо простими словами, то штраф. На мою думку, результатами дослідження МОЗ та НСЗУ має зацікавитися Нацполіція", - резюмував Радуцький.