Інтерфакс-Україна
13:09 04.07.2022

Особам з інвалідністю для продовження групи під час війни не потрібно проходити комісію

2 хв читати
Особам з інвалідністю для продовження групи під час війни не потрібно проходити комісію

Особам із інвалідністю не потрібно проходити комісію для продовження групи під час війни, до кінця дії воєнного стану і на період шести місяців після його припинення/скасування група "інвалідність" зберігається автоматично без перекомісії, нагадав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"На період дії воєнного стану для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю не потрібно проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності, оскільки термін дії інвалідності та індивідуальну програму реабілітації (ІПР) продовжено на період дії воєнного стану", - наведено його слова у повідомленні пресслужба міністра.

Ляшко також зазначив, що лікар, який оформляє направлення на МСЕК, не може вимагати від пацієнта-внутрішньо переміщеної особи укладання декларації.

"Також лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану для підтвердження стійкого порушення функцій організму, зумовлених захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності людини", - уточнив Ляшко.

Згідно з чинним законодавством, медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладів охорони здоров'я, що видається на основі відомостей, які підтверджують наявність у пацієнта стійких порушень функцій організму, зумовлених захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Направлення на МСЕК (форма 088/о) оформляє за необхідністю лікар або сімейний лікар, до якого звернувся по медичну допомогу пацієнт.

Для того, щоб спростити проведення медико-соціальної експертизи, уряд України ухвалив постанову КМУ №225, що передбачає встановлення інвалідності особам, які звертаються для встановлення інвалідності в період дії воєнного стану, заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.

Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЧХ бере участь у Всесвітньому дні донора крові

НСЗУ позапланово перевірить використання антибіотиків в 6 лікарнях

В 2024 році українці переплатили за ліки 30 млрд через аптечний маркетинг – нардеп

Більше половини коштів ПМГ в 2024р були спрямовані на лікарні спроможної мережі – Ляшко

Єврокомісія залучить експертів для підтримки України у створенні органу держконтролю на фармринку

МОЗ пропонує дозволити маркетингові послуги для безрецептурних ліків до 20%, для рецептурних пропонує плату за наявність до 3%

"Санофі" та одеська клініка Святої Катерини запустили програму стратегічного партнерства

Продажі в аптеках України за квітень знизилися на майже 7% у грошовому вираженні порівняно з березнем

Понад 222 тис. справ розглянуто в системі оцінювання повсякденного функціонування – МОЗ

МОЗ планує до кінця 2025р розширити мережу центрів ментального здоров’я до 200

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА