16:11 20.08.2021

Рішення РНБО про забезпечення громадян України медичною допомогою називає очевидні проблеми, але не пропонує стратегії - експерт

2 хв читати
Рішення РНБО про забезпечення громадян України медичною допомогою називає очевидні проблеми, але не пропонує стратегії - експерт

У рішенні РНБО про забезпечення громадян України медичною допомогою лише перераховано очевидні проблеми, але не описано механізмів їх вирішення, це не робочий, а політичний документ, вважає співзасновник Українського центру охорони здоров'я, заступник міністра охорони здоров'я в 2016-2019 рр. Павло Ковтонюк.

"Це швидше політичний акт, претензія президента на те, щоб показати, що він керує всіма питаннями в країні. Але цей документ не робочий, я поставив би на те, що він не буде виконаний", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що в документі не визначено пріоритетних напрямів. "По суті, це набір тверджень, з якими не можна сперечатися, це найочевидніші проблеми і завдання, без визначення пріоритетності. Список настільки довгий, що виконати його важко. Щоб це стало чимось практичним, мають з'явитися якісь пріоритети, і потрібно розуміти, які ресурси є для виконання і які обмеження за термінами", - сказав він.

Ковтонюк зазначив, що для здійснення перерахованих в указі змін, необхідна урядова стратегія. За його словами, такий документ має запропонувати Кабмін.

Ковтонюк також наголосив, що наразі в Україні діє закон "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", згідно з яким оплату медичних послуг із державного бюджету здійснює НСЗУ.

"У цьому законі є прикінцеві положення, в яких було прописано наступні дії після ухвалення цього закону. Ці дії завершуються 2020 роком, і виникає запитання, які подальші дії. Але указ президента не дає відповіді на нього", - сказав Ковтонюк.

"Такі речі в указах президента - симптом чогось неправильного у державі, коли президент країни, в якій триває війна, який має опікуватися міжнародними справами, думає про вторинку і третинку", - сказав він, припустивши, що йдеться про впровадження міжнародної класифікації меддопомоги, яка передбачає первинну, спеціалізовану й екстрену медичну допомогу.

Загалом Ковтонюк вважає, що рішення РНБО, введене в дію указом президента, торкається питань, які не входять до сфери повноважень президента.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА