17:29 13.01.2021

Альтернативи продовженню медреформи в Україні немає – заступник глави ОПУ

2 хв читати
Альтернативи продовженню медреформи в Україні немає – заступник глави ОПУ

Медична реформа в Україні має бути продовжена, але з урахуванням викликів, які створює пандемія коронавірусу, і з обов'язковими стимулами для медичних працівників, заявила заступниця керівника Офісу президента Юлія Соколовська.

Як повідомляється на сайті глави держави, вона назвала сенсом медреформи те, щоб у центрі всієї медичної системи були інтереси пацієнта, а штучне протиставлення інтересів пацієнта та лікаря треба лишити в минулому.

"Україна має єдиний шлях – продовжувати медичну реформу, оскільки тільки так можна забезпечити справді якісне надання медичних послуг. Неможливо задовольнити інтереси пацієнта, не поважаючи інтересів лікаря та медичного персоналу, і навпаки. Система має функціонувати збалансовано", - зазначила Соколовська.

Заступник керівника Офісу президента зазначила, що впровадження другого етапу медичної реформи в Україні збіглося з епідемією коронавірусної інфекції, що не дало змоги повністю реалізувати принцип "гроші ходять за пацієнтом", а також певною мірою показало необхідність перегляду кількості медичного персоналу, особливо допоміжного. Також вона відзначила прояв низки інших проблем, зокрема неготовності органів місцевого самоврядування бути ефективними власниками закладів охорони здоров'я, відсутність системи держконтролю над якістю надання медичних послуг тощо.

"Під час реформи недостатньо уваги було приділено питанням громадського здоров’я, протиепідемічним заходам та системі запобігання й боротьби з інфекційними захворюваннями. Всі ці чинники потрібно виправляти і вдосконалювати разом з необхідністю реагувати на пандемію", - сказала Соколовська, відзначивши переспрямування ресурсів на перебудову медичної системи та значне збільшення її потужностей.

У зв'язку з цим було сформульовано мету вийти за три роки на показник бюджетних видатків на медицину на рівні щонайменше 5% ВВП, при тому, що вже в державному бюджеті на 2021 рік цей показник уже перевищив 4%.

Заступник керівника Офісу президента також наголосила, що важливим аспектом реформи має бути також створення стимулів для того, щоб українські лікарі й медичний персонал не залишали країну заради роботи за кордоном.

"Ми ще не знаємо, які нові загрози можуть виникнути та коли нарешті зможемо повернутися до звичного життя, але що точно зрозуміло – у нашої держави не може бути якогось свого, альтернативного цивілізації шляху розвитку медицини без реформи. Цей процес потребує часу, уважного аналізу кожного кроку, виправлення помилок, якщо вони сталися. Однак ми точно продовжуємо цей рух", - резюмувала Соколовська.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Медвузи Києва, Львова та Харкова у вересні розпочнуть навчання на магістратурі з протезування та ортезування

Єврокомісія надала недостатній доступ до інформації про закупівлю вакцин від COVID-19 - суд ЄС

Інститут ім. Філатова отримав грант на розробку ранньої діагностики стрес-асоційованих психологічних змін

Низка запущених для поліпшення доступу до лікування механізмів не спрацювала, ПДВ при держзакупівлях ліків скорочує обсяг закупівель - думка

Кличко оглянув щойно оновлений Київський міський центр нефрології та діалізу, де зараз лікують дітей з "Охматдиту

На гострі кишкові інфекції за 5 міс.-2024 перехворіли на 19% більше за минулорічний показник - МОЗ

Унаслідок ракетної атаки на "Охматдит" постраждали 300 осіб - гендиректор клініки

Повністю "Охматдит" зможе відновити роботу через пів року - гендиректор клініки

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

"Охматдит" наступного тижня визначить будкомпанію для відновлення, отримав від благодійників уже близько 800 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА