16:41 01.12.2020

Медреформу було успішно розгорнуто у квітні-2020, але коригування з боку уряду можуть вплинути на її фінансову стійкість - звіт ЄС

2 хв читати
Медреформу було успішно розгорнуто у квітні-2020, але коригування з боку уряду можуть вплинути на її фінансову стійкість - звіт ЄС

Реформу системи фінансування охорони здоров'я на рівні вторинної та спеціалізованої допомоги було успішно розгорнуто у квітні 2020 року, але коригування з боку уряду можуть вплинути на її характер і фінансову стійкість.

Це випливає зі щорічного звіту ЄС про реалізацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС, оприлюдненого у вівторок у Брюсселі напередодні засідання Ради асоціації Україна-ЄС, яке відбудеться 8 грудня.

"Пандемія COVID-19 у поєднанні з частою зміною керівництва Міністерства охорони здоров'я вплинули на реформу в секторі охорони здоров'я", - зазначено у звіті.

У документі зазначається, що президент і міністр охорони здоров'я пообіцяли розглянути деталі реформи та продовжити її реалізацію, тимчасово відновивши субсидування.

У ЄС вважають, що попри те, що центральне закупівельне агентство (держпідприємство "Медичні закупівлі України", МЗУ - ІФ) стало основним оператором закупівель медичних товарів, "створення адекватної нормативної бази для медичних закупівель усе ще триває".

При цьому Мінохорони здоров'я обмежує незалежність МЗУ, агентство бере участь у закупівлі тільки менше половини передбачених у бюджеті позицій, створення наглядової ради МЗУ Мінохорони здоров'я розпочало тільки у вересні, наголошують у ЄС.

Крім того, в ЄС зазначають, що реформи в системі громадської охорони здоров'я не розвиваються, оскільки відповідне законодавство ще не допрацьовано.

На думку авторів звіту, треба далі зміцнювати потенціал Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) у сфері епідеміологічного нагляду та профілактики захворювань. При цьому зазначається, що реорганізацію ЦГЗ було відкладено через епідемію COVID-19. Водночас у звіті зазначено, що наприкінці вересня 2020 року парламент схвалив закон про безпеку крові, який відповідає директивам ЄС.

"Пандемія COVID-19 у поєднанні з частою зміною керівництва Міністерства охорони здоров'я вплинули на реформу в секторі охорони" здоров'я, - резюмують у ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Медвузи Києва, Львова та Харкова у вересні розпочнуть навчання на магістратурі з протезування та ортезування

Інститут ім. Філатова отримав грант на розробку ранньої діагностики стрес-асоційованих психологічних змін

Низка запущених для поліпшення доступу до лікування механізмів не спрацювала, ПДВ при держзакупівлях ліків скорочує обсяг закупівель - думка

Кличко оглянув щойно оновлений Київський міський центр нефрології та діалізу, де зараз лікують дітей з "Охматдиту

На гострі кишкові інфекції за 5 міс.-2024 перехворіли на 19% більше за минулорічний показник - МОЗ

Унаслідок ракетної атаки на "Охматдит" постраждали 300 осіб - гендиректор клініки

Повністю "Охматдит" зможе відновити роботу через пів року - гендиректор клініки

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

"Охматдит" наступного тижня визначить будкомпанію для відновлення, отримав від благодійників уже близько 800 млн грн

Українські клініки в першому півріччі провели 283 трансплантації органів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА