16:09 08.05.2020

У рамках медреформи 45 із 46 пологових будинків України збільшили фінансування за програмою ПМГ

2 хв читати
У рамках медреформи 45 із 46 пологових будинків України збільшили фінансування за програмою ПМГ

Майже всі пологові будинки України в рамках медреформи збільшили фінансування, повідомляє Національна служба здоров'я України (НСЗУ).

"Договір із НСЗУ на надання послуги "Медична допомога при пологах" уклали 396 лікарень. Із них - 46 пологові будинки. 45 пологових будинків отримають за Програмою медичних гарантій (ПМГ) більше, ніж минулого року за субвенцією", - повідомляється в прес- релізі НСЗУ.

За інформацією НСЗУ, зокрема, Київський міський пологовий будинок №5, бюджет якого в межах ПМГ становить 126 млн грн, отримає на 94 млн більше, ніж за медсубвенцією в 2019 році.

Пологовий будинок №1 Одеської міськради за контрактом із НСЗУ отримає 42,1 млн грн, що в 5,6 раза більше від минулорічної субвенції.

Ужгородський міський пологовий будинок за контрактом із НСЗУ отримав 96 млн грн, що в 5,4 раза більше за субвенцію.

В.о. голови НСЗУ Оксана Мовчан зазначила, що медична допомога при пологах є пріоритетом, оплату за пологи медзаклади отримують за підвищеним тарифом.

"Для породіллі послуга є безоплатною. Причому якщо це будуть і фізіологічні пологи, і кесарів розтин, ургентні або планові. Згідно з угодою із закладом, НСЗУ оплатить кожні пологи, тому породілля має право отримати повний обсяг послуг. Послуга не передбачає вибір пацієнткою конкретного лікаря в пологовому відділенні", - пояснила Мовчан.

У свою чергу головний лікар Київського міського пологового будинку №5 Дмитро Говсеєв, чиї слова наведено в прес-релізі, зазначає, що "акушерська служба Києва підтримує медичну реформу".

"Кожна породілля обирає самостійно пологовий будинок, в якому народжувати. А лікарні зацікавлені в кожній пацієнтці, в кожних пологах. У нових умовах фінансування ми отримаємо більше можливостей, щоб заохочувати кращих фахівців працювати над оновленням матеріально-технічної бази. Також дуже важливо, що вперше в історії України медичну допомогу при пологах визнано пріоритетом. Саме так можна підвищити рівень народжуваності й знизити смертність. Викреслювати медичну допомогу з пріоритетних послуг не можна", - сказав він.

За інформацією НСЗУ, загалом на надання послуги "Медична допомога при пологах" із НСЗУ контракти уклали 396 лікарень і пологових будинків. Загальна сума контрактів НСЗУ з клініками за цим пакетом становить понад 1,6 млрд грн. Це загальний бюджет ПМГ на допомогу при пологах. Заклади охорони здоров'я отримуватимуть від НСЗУ оплату за кожні пологи в розмірі 8136 грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Представники фармринку зустрілись з Верещук: Обговорили ризики нового регулювання

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА