21:10 16.10.2024

Меддопомогу на полі бою надаватимуть за новою системою з урахуванням реального досвіду і стандартів НАТО

1 хв читати
Меддопомогу на полі бою надаватимуть за новою системою з урахуванням реального досвіду і стандартів НАТО

Міністерство оборони України затвердило нові обсяги надання медичної допомоги на догоспітальному етапі під час бойових дій.

Як повідомляється на сайті Міноборони, наказ № 598 від 03.09.2024 р. визначає модель рольової медичної підтримки відповідно до стандартів НАТО.

Документ охоплює: заходи з профілактики, лікування та евакуації поранених і хворих військовослужбовців, співробітників поліції та служби цивільного захисту всіх Сил безпеки та Сил оборони. Загалом він визначає чотири ролі медичної підтримки: роль 1 (R1) - первинна медична допомога, невідкладна допомога, базова діагностика, роль 2 (R2) - розширена допомога (реанімація, хірургічні втручання на догоспітальному етапі), роль 3 (R3) - спеціалізована допомога в госпіталях, роль 4 (R4) - повний обсяг допомоги (вузькоспеціалізовані послуги та реабілітація в тилових госпіталях).

Згідно з наказом також додаткову медичну допомогу на полі бою можуть надавати команди підтримки. До їхнього складу можуть входити медичні працівники з різних підрозділів та цивільних закладів охорони здоров'я.

"Запровадження цього наказу сприятиме підвищенню якості медичної допомоги в бойових умовах, кращому розумінню можливостей медичних підрозділів, поліпшенню забезпечення та взаємодії з медичними службами країн НАТО", - вважають у відомстві.

Наступним кроком буде затвердження нових табелів оснащення відповідно до обсягів медичної допомоги. Це має уніфікувати медичні підрозділи Сил безпеки та Сил оборони.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармкомпанія Farmak у 2024 р. випустила на ринок 22 нових продукти

За час війни в Україні повністю або частково відновлено понад 950 медичних об'єктів

У Києві на 17% зріс рівень захворюваності на грип та ГРВІ за тиждень, але він у 3,2 раза нижчий за епідпоріг - міськадміністрація

Рада ухвалила закон про вдосконалення системи трансплантації

МОЗ планує розширити практику створення університетських клінік

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ працюватимуть у 13 областях

Метапневмовірус в Україні з початку епідсезону виявлено у 14 осіб, тенденції до розвитку спалаху не спостерігається - ЦГЗ

УЧХ навчив надавати першу допомогу понад 300 тис. осіб

Інститут Амосова з 2025 р. контрактуватиметься за ПМГ, консультації для пацієнтів із направленням безкоштовні

Шмигаль про реформу МСЕК: Визначено 291 заклад охорони здоров'я, сформовано понад 1476 експертних команд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА