Інтерфакс-Україна
10:49 30.06.2024

Росія незаконно утримує понад 14 тис. громадян України - уповноважений із прав людини

2 хв читати
Росія незаконно утримує понад 14 тис. громадян України - уповноважений із прав людини

Держава-агресор Росія незаконно утримує понад 14 тис. громадян України, робота з їхнього повернення є найскладнішою, сказав уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах Молитовного сніданку під патронатом президента, що відбувся в Києві 29 червня.

"Повертаючи три категорії громадян України - це діти, військовополонені, цивільні - саме щодо цивільних це найскладніша робота", - зазначив він, коментуючи повернення з російського полону 10 громадян України, зокрема заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, священиків Української греко-католицької церкви Богдана Гелети та Івана Левицького.

Уповноважений пояснив, що у випадку цивільних не йдеться про обмін, як у випадку військовополонених, а саме про повернення.

"Міняти ми їх не можемо, якихось додаткових впливів на Російську Федерацію в нас напряму немає. У нас немає навіть юридичної бази, на підставі якої нам можна проводити цей процес", - додав він.

Лубінець нагадав, що Україна також докладає всіх зусиль для повернення майже 20 тис. дітей і "десятків тисяч" людей, які вважаються зниклими безвісти.

Він уточнив, що це був перший випадок, коли участь у поверненні українців додому взяв Ватикан, який раніше надавав допомогу тільки в разі дітей.

"До цього часу вони (Ватикан) нам допомагали з поверненням українських дітей. Ми на прямій комунікації з ними. Я сподіваюся, що якраз це повернення стане новою точкою... Можливо, нарешті відкрився новий канал і комунікації, і повернення цивільних громадян України", - сказав уповноважений з прав людини.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Адміністрація Трампа випадково додала журналіста в чат обговорення атаки проти хуситів – ЗМІ

Американські сенатори вимагають передати заморожені російські активи на допомогу Україні - ЗМІ

Українська делегація залишається в Ер-Ріяді, щоб зустрітися завтра з представниками США - ЗМІ

Трамп відреагував на слова Зеленського про інформаційний вплив РФ на членів команди президента США

Зеленський затвердив склад делегації для роботи над проектом Міжнародної комісії з розгляду заяв для України

В Ізюмі через масовану атаку російських БпЛА займання цивільної інфраструктури - Синєгубов

Ворог втратив на Покровському напрямку 91 військовослужбовця - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 138 ворожих атак - Генштаб

Переговорні команди в Саудівській Аравії працюють над розширенням перемир'я на Чорне море – Держдеп США

Співзасновник групи "Приват" Мартинов звинувачує експартнерів у відмиванні 5 млрд грн через благодійний фонд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА