00:05 04.04.2024

На станції "Академік Вернадський" відбулася зміна антарктичних експедицій – НАНЦ

2 хв читати

На станції "Академік Вернадський" відбулася зміна річних експедицій: 28-та Українська антарктична експедиція вирушає додому після року роботи на крижаному континенті, а на її місце "заступає" команда 29-ї УАЕ, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

У вівторок, 2 квітня, відбулася офіційна частина перезмінки. Голова 28-ї УАЕ Богдан Гаврилюк віддав керівнику 29-ї Юрію Отрубі символічний ключ від "Вернадського", а також вони підписали акт приймання-передачі станції. Потім на флагштоку відбулася зміна синьо-жовтих прапорів.

В середу, 3 квітня, учасники 28-ї зимівлі покинули станцію. Найближчим часом український криголам "Ноосфера" доставить їх, а також учасників сезонної експедиції до Чилі. Звідти полярники добиратимуться в Україну літаками та наземним транспортом.

Повідомляється, що 28-та УАЕ має 14 учасників. Цілий рік вони проводили в Антарктиці дослідження за трьома основними напрямами (метеорологія, біологія, геофізика) та підтримували діяльність станції. Зокрема, здійснювали спостереження за магнітним полем Землі, іоносферою, глобальною грозовою активністю, озоновим шаром, погодними показниками, живим світом Антарктики тощо. Важливо, що завдяки вдосконаленню зв'язку та логістики, а також використанню дронів, експедиції вдалося значно розширити географію польових досліджень у морі та провести більш повні спостереження за птахами та ссавцями.

Усі згадані завдання продовжить виконувати 29-та УАЕ, у якій теж 14 учасників та учасниць. У більшості досліджень надзвичайно важлива безперервність, адже частина рядів даних на нашій станції є найдовшою в Антарктиці. Саме такі дані сьогодні дають змогу вченим з усього світу відстежувати, як змінилася Антарктика за останні 80 років, і робити прогнози на майбутнє.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

РФ має намір зсунути державний кордон із Фінляндією та Литвою в Балтійському морі

Розпочався другий процес проти групи "Рейхсбюргерів"

На Покровському напрямку від початку доби відбито 37 атак - Генштаб ЗСУ

На лінії фронту з початку доби зафіксовано 94 бойових зіткнення - Генштаб ЗСУ

Єврокомісія анонсувала в липні першу виплату з надприбутків від заморожених активів РФ

Окупанти втратили з опівночі на харківському та покровському напрямках 118 осіб і 28 одиниць техніки

У Полтавській області сталася аварія на магістральному газопроводі, пять тисяч абонентів без газопостачання

США співпрацюватимуть з Європою та іншими партнерами щодо санкцій проти Китаю через його постачання Росії

Зеленський: Уся комунікація з партнерами має відображатися на реальній бойовій роботі наших воїнів із засобами ураження - і зараз, а не десь влітку

Зеленський запросив прем'єр-міністра Іраку до участі в Саміті миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА