17:30 31.01.2024

Мінкультури презентувало концепцію проєкту Національної електронної бібліотеки України

1 хв читати
Мінкультури презентувало концепцію проєкту Національної електронної бібліотеки України

Міністерство культури та інформаційної політики презентувало концепцію проєкту Національної електронної бібліотеки України.

"Хочу подякувати всім, хто протягом 2022-2023 років долучився до роботи з розроблення концепції, візії і самої системи електронної бібліотеки України. Ідея її створення була ще до початку повномасштабного вторгнення. Але вона набула більшої актуальності після того, як ми стикнулися з викликами війни. Збереження історичних документів, забезпечення доступності до них в електронному форматі є на сьогодні одним із викликів часу, який ми з вами успішно подолаємо, коли незабаром вийдемо на фіналізацію нашої тривалої, але системної роботи зі створення електронної бібліотеки", - наводить слова в. о. міністра культури Ростислава Карандєєва пресслужба відомства.

Зазначається, що до реалізації проєкту долучилися фахівці з національних бібліотек Польщі, Естонії, Латвії, Німеччини та Великої Британії, які надали експертну допомогу.

Також своїми напрацюваннями в галузі оцифрування документів поділилися й українські інституції - Національна історична бібліотека України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Центральна бібліотека Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

Згідно з повідомленням, на сьогодні робоча група конкретизувала перелік бібліотек та архівних установ, що будуть залучені до реалізації проєкту, а також здійснила аналіз кількісних та якісних показників об’єктів документальної спадщини для виявлення обсягів завдань, підготувала концепцію та план заходів для реалізації проєкту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА