Інтерфакс-Україна
18:57 29.11.2023

Офіс генпрокурора: сформовано реєстр засуджених за злочини проти дітей на сексуальному ґрунті

2 хв читати
Офіс генпрокурора: сформовано реєстр засуджених за злочини проти дітей на сексуальному ґрунті

Офіс генерального прокурора сформував реєстр засуджених за злочини проти дітей на сексуальному ґрунті, до якого наразі занесено понад 600 злочинців.

"Офіс генерального прокурора завершив базовий етап наповнення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи", - йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора в середу.

Як повідомляється, "реєстр - автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення цієї категорії. До нього увійшли також і ті, чия судимість за злочини знята або погашена в установленому законом порядку".

Наразі "за участю ювенальних прокурорів до Реєстру внесено дані про всіх кривдників дітей, які вчинили злочини до його створення. Це більш ніж 600 злочинців".

"Сформований реєстр стане запобіжником повторного вчинення злочинів проти статевої недоторканності дітей", - наголошується в повідомленні.

Як зазначають в Офісі генпрокурора, особа потрапляє до електронної бази на підставі обвинувального вироку суду, що набрав законної сили. До неї вносяться відомості про прізвище, ім'я, по батькові засудженого, дату народження, місце проживання або перебування, злочин, за який його було засуджено. Також вона міститиме дані про кримінальне покарання, фактично відбуте ним покарання та порушення правил адміністративного нагляду.

Доступ до реєстру матиме визначене законодавством коло осіб. Крім правоохоронців, це будуть директори шкіл і садочків, керівники державних адміністрацій та голови органів місцевого самоврядування.

"Завдяки цій можливості вони зможуть убезпечити дітей від контакту з особами, які вчинили кримінальні правопорушення на сексуальному ґрунті. І як результат у майбутньому - запобігання злочинності стосовно малолітніх та неповнолітніх. Наразі ювенальні прокурори системно працюють для подальшого наповнення реєстру", - зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, 19 грудня 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп анонсував розробку плану щодо власності на Гренландію, який втішить НАТО

У Києві презентували книгу "Острів ГУР. Таємниці. Операції. Війна" про діяльність української воєнної розвідки

Трамп поскаржився, що Україна й РФ почергово виявляються не готові завершити війну

Сили оборони відбили з початку доби 102 ворожі атаки - Генштаб

Україна веде переговори з інвесторами в США щодо проєктів, дотичних до військових технологій - Качка

Водопостачання в Києві відновлено, теплопостачання – не повністю – Шмигаль

Свириденко: Нідерланди надають додаткову допомогу у EUR23 млн на підтримку енергетики України

Угода про процвітання узгоджена на технічному рівні – віцепрем’єр

Кількість знищених посилок та вантажів внаслідок удару по терміналу "Нової пошти" на Харківщині 13 січня сягнула 3 тис., а сума збитків - близько 9,5 млн грн

Буданов про мирний процес: Ми рухаємося; стриманий оптимізм - це той термін, який би я використав

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА