00:20 03.11.2023

САП та НАБУ оголосили про підозру заступнику голови КМДА

2 хв читати
САП та НАБУ оголосили про підозру заступнику голови КМДА

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) оголосили про підозру у зловживанні службовим становищем заступника голови Київської міської державної адміністрації (КМДА), - повідомляє прес-служба САП у четвер.

"2 листопада 2023 року за дорученням керівника САП прокурор, за участю детективів НАБУ, повідомив про підозру заступнику голови КМДА у зловживанні службовим становищем, що призвело до незаконної передачі під забудову частини об'єкта природно-заповідного фонду загальнодержавного значення парку "Нивки", - йдеться у повідомленні. прес служби.

Досудове розслідування встановило, що у листопаді 2019 року підозрюваний, будучи на посаді директора Департаменту земельних ресурсів КМДА, отримав на розгляд проект землеустрою, згідно з яким східна частина парку має бути виключена із земель природно-заповідного фонду та передана в оренду приватній компанії під будівництво житлово-офісний комплекс. Після того, як цей проект було відправлено на доопрацювання, чиновник, не вносячи належних змін, вдруге подав його на розгляд депутатів Київської міськради, написавши, що ділянка не належить до природно-заповідного фонду. Незважаючи на те, що ця інформація не відповідала дійсності, депутати ухвалили рішення про передачу землі.

Дії посадової особи кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 КК України "Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією", а також ч. 2 ст. 364 КК України "Зловживання владою або службовим становищем".

Також у повідомленні уточнюється, що на сьогоднішній день ухвалою Північного апеляційного господарського суду м. Києва незаконне рішення міськради скасовано, а договір оренди визнано недійсним. Окрім того, завдяки втручанню правоохоронних органів було припинено незаконне будівництво на території земель природно-заповідного фонду.

Посаду директора Департаменту земельних ресурсів КМДА у 2019 році обіймав Петро Оленич, з 2021 року він обіймає посаду заступника голови КМДА з питань здійснення повноважень самоврядування у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

З початку березня евакуйовано 95 донеччан до більш безпечних регіонів України - обладміністрація

В разі потреби ЄС готовий підтримати Україну за допомогою супутникових можливостей GOVSATCOM

Загинула людина в результаті ворожих обстрілів прикордоння Чернігівщини - поліція

У Добропіллі загинула працівниця "Нової пошти"

У Хмельницькому заарештували двох чоловіків, які напали на працівника ТЦК

Військовий тероборони Одеси організував схему заробітку на ухиленні від мобілізації за психіатричними діагнозами

Федоров оголосив про запуск в "Дії" бета-тесту цифрового дозволу на зброю

Майже 2 тис. га української землі вигоріло за вихідні - ДСНС

Завершено розслідування справ щодо корупції на Укрзалізниці, в яких фігурують колишній радник ОП Шило та нардеп Бондар

Сирський: У призначенні командирів корпусів пріоритет надано молодим, перспективним офіцерам, які вже мають достатній бойовий досвід

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА