Костін на зустрічі з представниками Мін'юсту США: Необхідно ліквідувати незаконні ланцюги постачань товарів подвійного призначення до РФ
Генеральний прокурор України Андрій Костін обговорив із представниками Міністерства юстиції США посилення співпраці в боротьбі з незаконним постачанням товарів подвійного призначення до РФ, повідомляють у телеграм-каналі Офісу генерального прокурора України в четвер.
За словами Костіна, тісна співпраця між Офісом генпрокурора та Мін'юстом США є важливою для забезпечення відповідальності за воєнні злочини РФ, боротьби з корупцією та інших зусиль, спрямованих на відновлення справедливості для українського народу.
За інформацією Офісу генпрокурора, під час зустрічі з помічником генпрокурора США Меттом Олсеном, заступником помічника генпрокурора Брюсом Шварцом і помічником міністра торгівлі Меттом Аксельродом Костін подякував за нещодавно відкриту в США справу щодо нелегального експорту електроніки, яку використовують у війні проти України. "До цього були причетні мешканець Брукліна та двоє російсько-канадських громадян", - уточнюють у відомстві.
"Агресор часто застосовує сучасні технології як зброю війни – від поширення дезінформації у соціальних мережах до використання високотехнологічних компонентів західних виробників у зброї, якою обстрілюють цивільні обʼєкти та вбивають людей в Україні", - зазначив генпрокурор.
У відомстві повідомляють, що нещодавнє дослідження Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ встановило, що російський БПЛА "Ланцет" містить щонайменше 19 іноземних компонентів. Деталі іноземного походження було виявлено також у БПЛА "Шахед", ЗРК "Панцир", ракеті "Кинджал" і РСЗВ "Торнадо-С". "Виробники такої продукції подвійного призначення розташовані у США, Канаді, Німеччині, Японії, Південній Кореї, Сінгапурі, Швейцарії та інших країнах", - наголошують у відомстві.
"Вирішення цієї проблеми потребує скоординованих зусиль світової спільноти. Необхідно ліквідувати незаконні ланцюги постачання та позбавити кремлівський режим засобів для вчинення нових злочинів проти України та українців", - констатував Костін, додавши, що "ми вітаємо проактивні кроки, які вже робить Мінʼюст США, і сподіваємося на зміцнення нашого партнерства, зокрема через створення правових механізмів, які сприятимуть обміну інформацією та доказами".