Інтерфакс-Україна
16:00 11.10.2023

Посольство України розпочало евакуацію громадян з Ізраїлю та Сектора Гази - посол

2 хв читати
Посольство України розпочало евакуацію громадян з Ізраїлю та Сектора Гази - посол

Посольство України виконує роботу з евакуації громадян України з території Ізраїлю та Сектора Гази, повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

"Ми надаємо допомогу як посольство найуразливішим категоріям населення: це громадяни, які перебували на лікуванні, це громадяни з дітьми, які приїхали тимчасово, це туристи, у яких скасували рейси і які залишилися без можливості виїзду", - розповів Корнійчук в ефірі телемарафону в середу.

Він зазначив, що на території Ізраїлю по допомогу звернулися приблизно тисяча осіб. Загалом на консульському обліку в Ізраїлі перебувають майже 15 тисяч громадян України.

"На перший евакуаційний рейс ми вже фактично розповсюдили 200 квитків за, умовно кажучи, довоєнною ціною, до Румунії, на суботу. Я думаю, на неділю плануватимемо ще один рейс", - повідомив посол, зазначивши, що аеропорт "Бен-Гуріон" працює в штатному режимі, проте через ажіотаж зросла вартість квитків.

Окрім цього, посольство надає допомогу громадянам, у яких немає можливості оплатити переліт.

"Ми надаємо екстрену допомогу тим особам, які справді довели, що у них немає жодних засобів до існування. Ми для цього залучаємо спонсорів, і десь п'ятеро-семеро осіб отримали допомогу, ми їх розмістили коштом спонсорів у мотелях на час до рейсу. Їх відправлять в до Європи найближчим часом", - зазначив Корнійчук.

Окремо виконується робота з евакуації українців, які проживають у Секторі Гази. У відділенні посольства України в Палестині на консульському обліку перебувають приблизно тисяча осіб, із них майже 300 проживають у Секторі Гази.

"Завдання в тому, щоб евакуювати наших громадян. Наразі ініціативна група нам зібрала списки для евакуації на 160 приблизно осіб, і ця кількість постійно зростає, на Єгипет через Рафах, і далі до будь-якої третьої країни, оскільки єгиптяни не дозволяють особам, навіть громадянам України, які в'їжджають як евакуйовані з Рафаха, перебувати понад 48 годин на їхній території", - пояснив посол.

"Це комплексна проблема, з якою ми працюємо у співпраці з нашим посольством у Єгипті, координаційним штабом МЗС та Офісом президента. Я думаю, що за четвер-п'ятницю нам вдасться евакуювати максимальну кількість наших громадян із Сектора Гази", - підсумував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог просунувся поблизу села Лозова а також неподалік Степногірська та в ньому самому - DeepState

Ворог вразив ударними БпЛА інфраструктуру Кривого Рогу, масштабні відключення електрики та опалення

Кривий Ріг перебуває під масованою атакою ворожих БпЛА на інфраструктуру

Бригадний генерал Усов увійшов до складу комісії конкурсу молодих правників

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Зеленський обговорив з Гремом і Блюменталем просування санкційного законопроєкту

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Сили оборони відбили з початку доби 130 ворожих атак - Генштаб

Ставка ухвалила рішення підвищити ефективність "Лінії дронів" – Умєров

Законопроєкт, який забороняє використання державних коштів для вторгнення в державу НАТО, внесли на розгляд Конгресу США - Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА