23:25 02.10.2023

Перехід до гнучкого курсу супроводжуватиметься відносною стабільністю в попиті на валюту - НБУ

3 хв читати
Перехід до гнучкого курсу супроводжуватиметься відносною стабільністю в попиті на валюту - НБУ

Національний банк України (НБУ) не очікує істотних стрибків у попиті на валюту найближчим часом у зв'язку з переходом на гнучкий курс із 3 жовтня завдяки збереженню привабливості гривневих активів і покриттю дисбалансів на ринку міжнародної допомоги, повідомив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук на брифінгу в понеділок.
"Хоча і є структурний дисбаланс, але він не такий значний. Ми маємо можливість покривати (його - ІФ-У) коштами від міжнародної підтримки. У нас досить привабливі активи в національній валюті... Тому, власне, ми суттєвих змін у чистому попиті на валюту, фундаментального такого попиту, не очікуємо внаслідок нашого рішення в короткостроковій перспективі", - сказав він.
Ніколайчук також підкреслив, що в довгостроковій перспективі "ми отримали інструмент, завдяки якому ми зможемо краще управляти і валютним ринком, і економікою".
Заступник голови зазначив, що теперішня ситуація кардинально відрізняється від липневої торік, коли НБУ девальвував офіційний курс на 25%: тоді громадяни очікували стрімкої девальвації, на ринку був значний спред між офіційним і готівковим курсом, а рівень міжнародних резервів був близький до $20 млрд.

"У нас був величезний спред між офіційним курсом і готівковим курсом. Тоді, звичайно, всі намагалися максимально перейти в іноземну валюту. Зараз, як уже зазначалося, ми переходимо до нового режиму. Робимо цей крок в умовах з позиції сили, почуваючись досить комфортно з точки зору міжнародних резервів...", - сказав він.
Ніколайчук резюмував, що купівля валюти "наперед", зокрема, через оприлюднення Мінфіном прогнозу середньорічного курсу у 2024 році 41,4 грн/$1 у проєкті держбюджету, мала значно менші масштаби, ніж торік.
Своєю чергою заступник голови НБУ Юрій Гелетій визнав, що курс 41,4 грн/$ справді призвів до розширення чистого попиту на валюту за системою, однак протягом минулого тижня ситуація покращилася.

Він додав, що бачить потенціал для подальшого розширення пропозиції. "Ситуація стабілізувалася протягом минулого тижня, скоротився чистий попит, але, тим не менш, ми вважаємо, що ще є запас, що пропозиція має розширюватися. Я думаю, що в нас один вихід - моніторити ситуацію. Будемо аналізувати те, що відбувається, але вважаю, що є потенціали для повернення виручки", - сказав Гелетій.
Заступник голови НБУ наголосив, що підрозділ фінмоніторингу активно працює й аналізує ситуацію на ринку. Він нагадав, що в березні цього року завдяки протидії схемам на гральному ринку вдалося скоротити попит на валюту з $80-82 млн на добу до $40 млн, і зараз він коливається в межах від $35 млн до $50 млн залежно від ситуації.
"Сподіваємося, цей комплекс заходів сприятиме збільшенню пропозиції та зменшенню тиску на золотовалютні резерви", - резюмував Гелетій.
Голова Нацбанку Андрій Пишний наголосив також, що будь-який прогноз курсу, чи то прогноз Міністерства фінансів, чи то Міністерства економіки, чи то експертів, не є для Національного банку ні орієнтиром, ні метою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підтримка антарктичної програми є стратегічним питанням, і Україна продовжуватиме це робити - Лісовий

Ексначальника Одеського обласного ТЦК повторно затримали на виході із СІЗО й повідомили про нову підозру

Щорічне взяття на військовий облік громадян України чоловічої статі, які досягли 17-річного віку, не має стосунку до мобілізаційних заходів - роз'яснення

Комітет ПАРЄ визнав стирання української культурної ідентичності інструментом війни РФ проти України - Кравчук

Ворог найактивніший на куп'янському та покровському напрямках, на останньому інтенсивність боїв збільшилася майже вдвічі - Генштаб ЗСУ

Помер засновник і голова агентства "Інтерфакс-Україна" Олександр Мартиненко

Унаслідок авіаудару по Олексієво-Дружківці на Донеччині постраждали три людини, серед них дитина - ОВА

Мінвідновлення презентувало методологію оцінки корупційних ризиків у роботі органів місцевого самоврядування

Де Кроо сподівається, що 14 пакет санкцій для РФ буде ухвалено до кінця головування Бельгії в ЄС

Найближчими днями в більшості областей України дощитиме - Укргідрометцентр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА