11:21 20.06.2023

Експеримент із впровадження інституту помічника ветерана стартує у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській і Миколаївській областях із 1 липня

2 хв читати

Експериментальний проєкт із впровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя стартує у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській і Миколаївській областях із 1 липня, повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

"Проєкт із запровадження в Україні інституту помічника ветерана розробили фахівці Мінветеранів. Функціонуватиме він за принципом "рівний – рівному", а до обов’язків помічника входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей у межах переходу від військової служби до цивільного життя", - йдеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначається, що майбутніх помічників ветерана готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти.

Зокрема, для цього в партнерстві з Міністерством освіти і науки розроблено спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх сімей.

"Ідеться про координаційну підтримку або спрямування, допомогу нашим захисникам і захисницям в отриманні довідок, допомога в тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом наявних навичок, куди працевлаштуватися та багато інших послуг. Тобто всі питання, всі потреби, які виникатимуть у ветеранів – повинні знаходити супровід і підтримку з боку такого помічника. Він відповідатиме за певну кількість ветеранів у громаді", - додали в міністерстві.

У Мінветеранів наголошують, що кандидати в помічники ветерана мають бути громадянами України, володіти українською мовою, мати освіту не нижче молодшого бакалавра, а в пріоритеті будуть ветерани, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх родин і родин полеглих воїнів.

"Фінансування інституту помічника ветерана передбачено за кошти державного бюджету, місцевих бюджетів та за кошти партнерів із розвитку", - йдеться у повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США розглядають можливість відправки додаткових військових радників в Україну - представник Пентагону

Сенат США проведе голосування щодо законопроектів про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню у вівторок, 23 квітня - лідер більшості

Палата представників США проголосувала за допомогу Ізраїлю, Тайваню та іншим індо-тихоокеанським союзникам

Президент Єврокомісії про голосування в Палаті представників: Україна заслуговує на всю підтримку, яку вона може отримати проти РФ

Байден: Ухвалення Палатою представників законопроєктів про іноземну допомогу надсилає "чіткий сигнал" про американське лідерство

Столтенберг: Я вітаю ухвалення законопроєкту в Палаті представників

Із майже $61 млрд загального обсягу допомоги США $49,9 млрд передбачено на оборонні витрати - Шмигаль

Кулеба привітав схвалення в Палаті представників США допомоги Україні: Поганий день для Путіна

Зеленський: Ми використовуємо американську підтримку, щоб наблизити справедливе завершення війни

Потоки на виїзд і в'їзд в Україну залишаються рівними - Держприкордонслужба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА