Інтерфакс-Україна
20:41 26.12.2022

Україна розраховує провести саміт з формули миру до кінця лютого з генсеком ООН як можливим посередником - Кулеба

2 хв читати
Україна розраховує провести саміт з формули миру до кінця лютого з генсеком ООН як можливим посередником - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що український уряд розраховує провести саміт з формули миру до кінця лютого, найкраще в ООН із генеральним секретарем Антоніу Гутеррішем як можливим посередником.

Як розповів глава МЗС в інтерв'ю The Associated Press, український уряд хотів би провести саміт до кінця лютого, приблизно до роковин початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

"ООН могла б стати найкращим майданчиком для проведення цього саміту, тому що не йдеться про те, щоб зробити послугу якійсь країні. Йдеться про залучення до ініціативи всіх", - сказав він.

На запитання, чи запросять вони РФ на саміт, він сказав, що спочатку цю країну потрібно притягнути до відповідальності за воєнні злочини, наприклад у міжнародному суді.

Про роль Гутерреша Кулеба сказав: "Він зарекомендував себе як ефективний посередник та ефективний переговорник, а головне як принципова і чесна людина. Тому ми б вітали його активну участь".

Глава МЗС України також знову наголосив, що РФ насправді не готова до переговорів.

"Вони регулярно кажуть, що готові до переговорів, що не відповідає дійсності, тому що все, що вони роблять на полі бою, доводить протилежне", - сказав він.

Водночас міністр зазначив, що кожна війна завершується дипломатичним шляхом.

"Кожна війна завершується в результаті дій, вжитих на полі бою та за столом переговорів", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Китай зростив об’єм імпорту російських енергоресурсів – Зеленський

Загиблий у Києві – 71-річний чоловік, його дружина у важкому стані в лікарні, постраждало 32 людини – поліція

Помірний, а іноді й значний сніг очікується в Україні у найближчі дні

Україну атакували 40 ракет та 519 БпЛА, знешкоджено 503 цілі, є влучання 10 ракет – ПС ЗСУ

Зеленський взяв на переговори із Трампом Умєрова, Гнатова, Соболєва, Кислицю та Бевза

Зеленський про діалог із суспільством щодо умов миру: в кінці-кінців є референдум, є вибори

Співробітники Управління держохорони чинять спротив працівникам НАБУ

Україна посилається на правила ЄС у мирному плані, бо ми є майбутнім членом союзу – Зеленський щодо питань мови та релігії

Зеленський: Якщо США або Європа будуть на боці Росії - це означатиме продовження війни

На Дніпропетровщині зазнали поранень дві жінки через ворожі обстріли - поліція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА