14:06 07.09.2022

Жодних заборон на виїзд жінок за кордон із 1 жовтня не запроваджуватимуть – Міноборони України

1 хв читати
Жодних заборон на виїзд жінок за кордон із 1 жовтня не запроваджуватимуть – Міноборони України

Міністерство оборони України підготувало наказ, яким відтермінувало строки постановки жінок на військовий облік на рік - до 1 жовтня 2023 року.

Відповідний наказ у вівторок, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков, повідомляє пресслужба міністерства.

Водночас у Верховній Раді на рівні профільного комітету доопрацьовують проєкт закону "Про внесення змін до статті 1 закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Серед висунутих пропозицій також положення, яке передбачає, що взяття жінок на військовий облік матиме виключно добровільний характер.

"Наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту загалом доопрацювати та внести зміни до законодавства, щоб врегулювати це питання. Ми ж у межах своїх повноважень можемо лише відстрочити терміни. Тому ще на рік - до 1 жовтня 2023 року, їх відстрочено, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної Ради активно триває. Тому жодної паніки та зради. Жодних обмежень для жінок не існує", – пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Вона додала, що після ухвалення відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок потреби знову відстрочувати терміни наказами Міноборони більше не буде.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У США підтвердили повне відновлення поставок зброї в Україну - ЗМІ

Курщина є особистим приниженням для Путіна і він намагатиметься грати в підвищення ставок перед США, вважає Коваленко

Серед потерпілих від ракетних ударів по Кривому Рогу є поліцейські

Незважаючи на посилений тиск ворога, будемо тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно та необхідно - Сирський

Серед потерпілих від ракетних ударів по Кривому Рогу є поліцейські

Попри посилений тиск ворога, будемо тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно та необхідно - Сирський

Україна і Катар обговорили інтереси обох країн, зміцнення та розширення співпраці

Близько 15 країн висловили зацікавленість в обговоренні нової архітектури безпеки для України – Лекорню

Радник з нацбезпеки Волц мав розмову з "російським колегою"

Міністри оборони України та Катару обговорили розширення співпраці

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА