Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи через відеозв'язок на Раді ЄС із закордонних справ, подякував міністрам за додаткові €500 млн військової допомоги та закликав країни Євросоюзу підтримати створення Спеціального трибуналу з російської агресії проти України.
"Сьогодні я звернувся до міністрів ЄС на Раді із закордонних справ за люб'язним запрошенням високого представника Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепа Борреля. Моє ключове послання: зброя для України, санкції проти Росії та відповідальність для РФ - це три способи відновити мир, зміцнити безпеку та захистити стабільність у Європі", - написав він у твіттері.
Глава МЗС, говорячи про зброю, подякував за додаткові €500 млн у межах Європейського фонду миру (EPF) та закликав до додаткової двосторонньої військової допомоги.
"Санкції: енергетичне ембарго, обмеження цін на нафту, заборона на всі російські телеканали. Я закликаю країни ЄС підтримати Спеціальний трибунал у справі про злочин агресії проти України", - заявив Кулеба.
Як повідомлялося, Рада ЄС із закордонних справ, яка збереться у понеділок у Брюсселі, планує роботу за трьома напрямами: підтримка України, санкції проти РФ, інформування міжнародної спільноти про наслідки війни, заявило джерело в ЄС.