12:04 05.05.2022

Створення музеїв монументальної пропаганди має виходити з ініціативи на місцях – голова УІНП

2 хв читати
Створення музеїв монументальної пропаганди має виходити з ініціативи на місцях – голова УІНП

Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович розповів про перспективи створення у різних регіонах України музеїв монументальної пропаганди радянського тоталітарного режиму.

"У Каховці було створено концепцію, її затвердила обласна адміністрація, ми допомогли їм провести слухання, надали експертний супровід, це був завершений документ. Але потім змінився голова обладміністрації, далі коронавірус, і подальшого зворотного зв'язку не було", - сказав Дробович в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи долю створення музею монументальної пропаганди радянського тоталітарного режиму.

Глава УІНП повідомив, що після того, як побачив, що питання з Каховкою стоїть на місці, проводив зустрічі з людьми, причетними до розробки такого проекту на ВДНГ у Києві. "Місто начебто проект підтримувало, але, як мені розповіли куратори, не було охочих фінансувати. Тобто був розрахунок або на бюджет міста, або на бюджет Виставкового центру, але ні ті, ні інші не захотіли або не змогли вкладати кошти у створення цього музею", - сказав він.

У зв'язку з цим Дробович заявив, що, крім Путивльського державного історико-культурного заповідника в Сумській області, де є "Парк радянського періоду", навіть немає більш-менш відповідного місця, куди можна переміщувати демонтовані в рамках декомунізації пам'ятники.

"Насправді в реальній роботі найбільші зрушення у Львові – музей "Територія терору". Вони не чекали на якісь надзвичайні бюджети та суперконцепції, а просто почали збирати у себе у дворі демонтовані радянські пам'ятники. Тому разом із "Парком радянського періоду" це найбільш реалістичні місця, де можуть виникнути такі музеї монументальної пропаганди", - сказав він.

Щодо використання демонтованих у рамках дерусифікації пам'ятників, глава УІНП заявив, що це питання індивідуального підходу. "Можна все збирати в краєзнавчих музеях. Можна створити один великий національний меморіал війни й уже в ньому зібрати, зокрема, ці пам'ятники як інсталяцію, яка демонструє, що війна супроводжувалася змінами в символічному просторі. Можна створити музей осмислення нашого минулого у складі імперій. Усі ці варіанти годяться", - заявив він.

За словами Дробовича, важливо, який із регіонів швидше зрозуміє, що це корисна історія – такий музей створить туристичний потік, робочі місця та новий імідж території. "Я думаю, що міста й регіони можуть навіть змагатися за те, хто очолить цей мейнстрим. Прикро, якщо всі ці пам'ятники пропадуть у дворах комунальних підприємств. Але тут не вийде з центру грюкнути по столі й директивно сказати: давайте зробимо. Це має виходити з проактивної ініціативи на місцях", - наголосив директор УІНП.

Як повідомлялося, у березні 2020 року Дробович заявляв, що Музей монументальної пропаганди радянського тоталітарного режиму планують створити у м. Каховці Херсонської області на основі пам'ятника "Легендарна тачанка".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США розглядають можливість відправки додаткових військових радників в Україну - представник Пентагону

Сенат США проведе голосування щодо законопроектів про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню у вівторок, 23 квітня - лідер більшості

Палата представників США проголосувала за допомогу Ізраїлю, Тайваню та іншим індо-тихоокеанським союзникам

Президент Єврокомісії про голосування в Палаті представників: Україна заслуговує на всю підтримку, яку вона може отримати проти РФ

Байден: Ухвалення Палатою представників законопроєктів про іноземну допомогу надсилає "чіткий сигнал" про американське лідерство

Столтенберг: Я вітаю ухвалення законопроєкту в Палаті представників

Із майже $61 млрд загального обсягу допомоги США $49,9 млрд передбачено на оборонні витрати - Шмигаль

Кулеба привітав схвалення в Палаті представників США допомоги Україні: Поганий день для Путіна

Зеленський: Ми використовуємо американську підтримку, щоб наблизити справедливе завершення війни

Потоки на виїзд і в'їзд в Україну залишаються рівними - Держприкордонслужба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА