11:20 04.05.2022

Глава Єврокомісії закликала розпочати роботу над заходами щодо відновлення України

2 хв читати
Глава Єврокомісії закликала розпочати роботу над заходами щодо відновлення України

Глава Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн заявила про намір ЄС створити умови для відновлення України після закінчення розв'язаної РФ війни.

"Перший етап - це термінова допомога. Тобто негайне економічне сприяння. Ми вже багато зробили. Але ми знаємо, що цього недостатньо у короткостроковій перспективі. ВВП України має обрушитися на 30-50% цього року", - сказала глава ЄК у середу на пленарній сесії Європарламенту у Страсбурзі.

Вона навела оцінку МВФ, згідно з якою починаючи з травня Україні необхідно 5 млрд євро щомісяця лише для того, щоб підтримувати функціонування країни, виплачувати пенсії, зарплати та забезпечувати основні послуги.

Фон дер Ляєн також зазначила, що ЄС не в змозі зробити це наодинці, і схвалила оголошену США масштабну фінансову підтримку Україні. Євросоюз також зробить свій внесок, додала вона.

"Але потім, на другому етапі, очікуються ширші зусилля з реконструкції", - наголосила глава Єврокомісії.

За її словами, нині важко дати точну оцінку, але "економісти говорять про кількасот мільярдів євро". Причому, зазначила вона, витрати зростають щодня.

"Європа несе особливу відповідальність перед Україною. З нашою підтримкою українці зможуть відновити свою країну для наступного покоління. Саме тому сьогодні я пропоную вам розпочати роботу над амбітним пакетом відновлення для наших українських друзів. Цей пакет має принести величезні інвестиції для задоволення нагальних потреб та проведення необхідних реформ", - заявила фон дер Ляєн.

Вона вважає, що допомога ЄС також "усуне наявні недоліки української економіки та закладе основи для сталого довгострокового зростання". Глава ЄК наголосила при цьому на необхідності заходів у боротьбі з корупцією, приведення правової системи у відповідність до європейських стандартів та радикального підвищення виробничого потенціалу України.

Все це, на її думку, "принесе стабільність та впевненість, необхідні для того, щоб зробити Україну привабливим місцем для прямих іноземних інвестицій". "І, зрештою, це прокладе шлях для майбутнього України в Європейському Союзі", - підсумувала глава Європейської комісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА