Події

За час війни поліція затримала понад тисячу мародерів – Клименко

За час війни поліція затримала понад тисячу мародерів – Клименко

Голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомляє, що за час війни в мародерстві викрито 1 200 осіб, загалом за майновими злочинами розслідують 5,5 тисячі кримінальних проваджень.

"Російські військові, яких героїзують на рфії, проявили себе як звичайнісінькі розбійники. Наприкінці березня на Сумщині четверо окупантів вдерлися у будинок місцевих мешканців. Під дулом автомата зв’язані господарі розповіли, де ховають гроші. Окупанти забрали в людей понад 150 тисяч доларів США. Щастя, що потерпілі залишилися живі", - написав Клименко на своїй сторінці у фейсбуці у вівторок.

За його словами, окупанти масово відбирали в українців автомобілі. "Часто навіть із життєво необхідною гуманітарною допомогою, яку чекали люди в окупованих містах... Вони безсоромно крали майно українських підприємців. Лише з однієї АЗС на Полтавщині окупанти викрали понад 140 тисяч літрів палива", - розповів голова Нацполіції.

Він наголосив, що таких злочинів зафіксовано декілька сотень. "І це лише ті, про які достеменно відомо наразі… Всі злочини ворогів, у тому числі й майнові, поліцейські продовжують ретельно документувати", - звернув увагу Клименко.

Він висловив жаль тим, що війною для наживи скористалися й українці, переважно громадяни з кримінальним минулим.

"Покинуті поспіхом домівки людей, які втікали від окупантів, для цинічних мародерів стали золотою жилою. Багатьох крадіїв зупиняють як поліцейські, так і самі місцеві мешканці. І навіть ті, хто встиг втекти з краденим, довго на волі не гуляють - оперативники карного розшуку добре знають свою справу, тож зловмисникам не вдасться залишитися непокараними", - зазначив Клименко.

Він повідомив, що слідчі Нацполіції розслідують загалом понад 5,5 тисяч кримінальних проваджень за скоєння майнових злочинів у період війни.

"Понад 1 200 осіб уже отримали повідомлення про підозру за вчинення цих кримінальних правопорушень. І ми працюємо далі. Розслідуємо, встановлюємо винних та притягаємо їх до відповідальності", - підсумував голова Нацполіції.

 

ВАЖЛИВЕ

Зеленський підписав указ про створення Об'єднаних сил швидкого реагування, його очолить бригадний генерал Волошин

Зеленський підписав указ про створення Об'єднаних сил швидкого реагування, його очолить бригадний генерал Волошин

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Об'єднаних сил швидкого реагування у складі Збройних сил України (ЗСУ). "Команд…

Читати