Інтерфакс-Україна
07:15 02.03.2022

МЕА представить 3 березня план зниження залежності Європи від російського газу

1 хв читати

Міністри держав-членів Міжнародної енергетичної агенції на позачерговій зустрічі у вівторок обговорили питання зниження залежності Європи від російського газу, йдеться у пресрелізі організації.

"Міністри обговорили значну залежність Європи від російського природного газу та необхідність її зниження, зокрема за рахунок ЗПГ, звернувшись до інших постачальників. Також обговорювалося продовження добре керованого переходу на екологічно чисту енергію", - повідомило МЕА.

Засідання відбулося під головуванням міністра енергетики США Дженніфер Гренхольм.

У четвер секретаріат МЕА опублікує "план із 10 пунктів, згідно з яким європейські країни можуть зменшити свою залежність від постачання російського газу до наступної зими".

Рада керуючих також закликала кожну країну зробити все можливе для підтримки України у постачанні нафтопродуктів.

Європа кілька років заявляє про необхідність диверсифікувати постачання газу, знизивши частку постачання з Росії. Так, США, ставши експортерами ЗПГ, обіцяли регіону значні поставки, проте минулого року у світі виник дефіцит газу, що викликало суттєве зростання цін, при цьому Європа програла Азії цінову конкуренцію за обсяги ЗПГ - у результаті американський ЗПГ віддав перевагу азіатським ринкам.

На цьому фоні МЕА, а також низка європейських та американських політиків обвинувачували Росію у навмисному скороченні поставок газу до Європи, незважаючи на те, що і "Газпром", і російська влада, і представники європейських компаній заявляли, що концерн виконує всі заявки клієнтів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Молдова звернулась по екстрену енергетичну допомогу до Румунії через атаки на енергосистему України – ЗМІ

Італія надасть EUR30 млн на відбудову Одеської дитячої лікарні

В Херсоні без світла та тепла 40 тис. абонентів, влада шукає можливості децентралізованого теплопостачання

Ліквідовано наслідки ворожих обстрілів у трьох районах на Київщині – ДСНС

Атакований СБУ танкер "тіньового флоту" Kairos сів на мілину в територіальних водах Болгарії – ЗМІ

Американці та українці узгодили рамки безпекових домовленостей та обговорили необхідні засоби стримування для підтримання тривалого миру – Держдеп

Заступник Рубіо різко розкритикував країни ЄС після зустрічі в НАТО, а Маск закликав розпустити Євросоюз

Нічний обстріл РФ змусив три АЕС України зменшити потужність, а ЗАЕС на 30 хв втратила зв’язок з мережею – МАГАТЕ

Окупанти атакували дроном цивільне авто в Сумській області, поранено двох чоловіків

Кіберкорпус ГУР атакував провідну логістичну компанію РФ до Дня ЗСУ - джерела

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА