Інтерфакс-Україна
20:09 26.02.2022

ЧАЕС працює у плановому режимі, але персонал не випускають - Держагентство з управління зоною відчуження

2 хв читати
ЧАЕС працює у плановому режимі, але персонал не випускають - Держагентство з управління зоною відчуження

Захоплена російськими військами Чорнобильська атомна електростанція працює в плановому режимі, але персонал не відпускають і не дозволяють його ротацію, пише "Суспільне" у суботу з посиланням на речницю Державного агентства України з управління зоною відчуження Євгенію Кузнєцову.

За її даними, серед заручників опинилися виконувач обов'язків гендиректора АЕС Валерій Сейда та люди, які у день захоплення були на зміні. Співробітники станції кажуть, що їм дозволяють відпочивати, але змінити їх не можна. "Їх годують, персонал готує собі сам із тих продуктів, які є у їдальні. Дозволяють їм їсти та допускають до робочих місць", - розповіла Кузнєцова.

Вона повідомила, що основна техніка, яка захоплювала ЧАЕС, рушила на Київ, Іванків та Димер. "Наразі станція працює у плановому режимі. Залишилися там люди, (російські - ІФ) військові, які охороняли і тримають ситуацію під контролем, охороняючи ЧАЕС", - повідомила представник Держагентства.

При цьому вона зазначила, що дії окупаційної армії могли завдати шкоди здоров'ю самих окупантів. "Важка техніка, яка здійняла пил, їздила не туристичними маршрутами, а там, де їм цього хотілось. Вони могли й до "рудого лісу" заїхати, куди завгодно. Для мирних людей - це безпечно, це небезпечно для них самих. Вони цей пил підняли, вони ним надихались, вони її вдихнули, вона на слизистій. Ніхто, звісно, не проходив дозиметричний контроль, нічого", - розповіла Кузнєцова.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві презентували книгу "Острів ГУР. Таємниці. Операції. Війна" про діяльність української воєнної розвідки

Трамп поскаржився, що Україна й РФ почергово виявляються не готові завершити війну

Сили оборони відбили з початку доби 102 ворожі атаки - Генштаб

Україна веде переговори з інвесторами в США щодо проєктів, дотичних до військових технологій - Качка

Свириденко: Нідерланди надають додаткову допомогу у EUR23 млн на підтримку енергетики України

Угода про процвітання узгоджена на технічному рівні – віцепрем’єр

Кількість знищених посилок та вантажів внаслідок удару по терміналу "Нової пошти" на Харківщині 13 січня сягнула 3 тис., а сума збитків - близько 9,5 млн грн

Буданов про мирний процес: Ми рухаємося; стриманий оптимізм - це той термін, який би я використав

Кубраков: Сфокусований на досягненні відчутних результатів в контексті енергетичної кризи

Українська Fire Point розглядає можливість будівництва космодрому в ОАЕ у партнерстві із EDGE - СТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА