14:11 03.01.2022

Єврокомісія отримала скаргу "Нафтогазу" на домінантне становище російського "Газпрому" на газовому ринку ЄС

1 хв читати
Єврокомісія отримала скаргу "Нафтогазу" на домінантне становище російського "Газпрому" на газовому ринку ЄС

Європейська Комісія отримала скаргу НАК "Нафтогаз України" на домінантне становище російського "Газпрому" на європейському ринку газу, що, на думку української сторони, є причиною рекордного зростання цін на газ у Європі.

"Ми отримали скаргу. Ми розглянемо її відповідно до наших стандартних процедур", - підтвердив у понеділок на брифінгу представник Єврокомісії Тім МакФі (Tim McPhie), відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна".

Інших деталей він не надав.

Як повідомлялося раніше, НАК "Нафтогаз України" 21 грудня звернулася до Європейської Комісії зі скаргою на зловживання російським "Газпромом" домінантним становищем на європейському ринку газу, подавши клопотання Генеральному директорату з конкуренції (Directorate General for Competition) про вжиття негайних заходів для нормалізації ситуації.

"Газпром" різко зменшив продаж власного газу на європейському спотовому ринку, незважаючи на зростання попиту, й обмежує можливості інших компаній постачати додаткові обсяги газу до Європи та конкурувати з "Газпромом", - наводяться в релізі "Нафтогазу" слова голови правління Юрія Вітренка.

На його думку, саме це є ключовою причиною кризи і рекордного зростання цін у Європі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА