Інтерфакс-Україна
22:00 15.12.2021

Пріоритети України у Східному партнерстві – модернізація кордонів, цифрова трансформація та енергоефективність

2 хв читати
Пріоритети України у Східному партнерстві – модернізація кордонів, цифрова трансформація та енергоефективність

Пріоритетами України у проекті Європейського Союзу "Східне партнерство" є модернізація кордонів, цифрова трансформація та енергоефективність, заявив президент України Володимир Зеленський, беручи участь у пленарному засіданні 6-го саміту у Брюсселі.

Як передає слова глави держави його прес-служба, подібні зустрічі лідерів країн ЄС та Східного партнерства у рамках самітів мають приносити практичні результати для їхніх громадян.

"Саме в такому контексті ми розглядаємо пріоритети Східного партнерства після 2020 року і економічний та інвестиційний план за результатами саміту. Для нас (України – ІФ) особливе значення мають три флагманські ініціативи цього плану. Перша – це модернізація пунктів пропуску та інфраструктури на кордонах", – заявив Зеленський.

За словами президента, важливим є також укладання угоди про лібералізацію автомобільних перевезень з країнами Європейського Союзу та розширення мережі спільних пунктів на кордонах.

"Друга ініціатива, за словами Володимира Зеленського, стосується цифрової трансформації та ІТ-інфраструктури. Він нагадав, що портал державних послуг "Дія", яким уже користується понад 11 мільйонів українців, вивів Україну в лідери цифрових послуг. На черзі – запуск "Дія. Сіті", що дасть змогу створити найпотужніший ІТ-хаб у Східній Європі, та інші амбітні інноваційні проекти", - сказав він.

Зеленський додав, що практичним результатом на цьому шляху було б скасування плати за роумінг між ЄС і партнерами. "Україна як ніхто готова до повної інтеграції в єдиний цифровий ринок ЄС", - зазначив президент.

"Енергоефективність і воднева енергетика – це третя ініціатива, яка має важливе значення для України та її енергетичної безпеки. Наступного року ми розпочнемо "Велику термомодернізацію" – плануємо утеплити тисячі будинків, шкіл, лікарень. Україна готова стати лідером у розвитку водневої енергетики. Це дозволяє отримати повну енергетичну незалежність та досягти кліматичної нейтральності", - сказав Зеленський.

Він також зазначив, що Україна у всіх вищезгаданих проектах розраховує на підтримку ЄС і міжнародних фінансових інститутів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пєсков підтвердив інформацію про підготовку розмови Путіна й Трампа у вівторок

Укрдержархів планує реалізувати проєкт побудови підземного сховища на 1 тис. кв. м у 2025 р. - Хромов

До центрів рекрутингу звернулося понад 45 тис. осіб

Президент підписав закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни

Єврорада схвалила третій платіж Україні на суму майже EUR3,5 млрд в рамках Ukraine Facility

У майбутньому Україна може порушити питання повернення архівних документів, які РФ вивозила за імперських та радянських часів, - Мін'юст

Трамп анулював помилування, які Байден зробив автопідписом

Дронова атака РФ на енергооб'єкти знеструмила низку споживачів у кількох областях – "Укренерго"

Сибіга: Росія повинна відповісти чітким і безумовним «так» на пропозицію щодо тимчасового перемир’я

Мін'юст готовий ініціювати санкції щодо причетних до вилучення та знищення архівів на окупованих територіях

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА