17:47 05.11.2021

Зеленський: В олігархів тепер два шляхи - стати чесним бізнесом або розпочати "чорну" сторінку своєї історії

3 хв читати
Зеленський: В олігархів тепер два шляхи - стати чесним бізнесом або розпочати "чорну" сторінку своєї історії

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи підписаний ним у п'ятницю закон про деолігархізацію, заявив, що тепер у людей, яких називають олігархами, два шляхи – стати чесним бізнесом або грати за старими правилами й розпочати "чорну" сторінку своєї історії.

"У 1991 році Україна відновила свою незалежність, але тривалий час залишалася залежною. Залежною від інтересів великого бізнесу й великої політики. За цей час вони не просто тісно сплелися. Між ними виріс знак дорівнює. Як у відомій дилемі "Що було раніше?", уже не пригадати, хто кого створив: політики, які прагнули володіти великими статками, чи власники великих статків, які прагнули володіти політиками", - написав президент у своєму Telegram-каналі у п'ятницю.

Зеленський також наголосив, що для цих людей Україна була "ресурсною базою", державний бюджет – джерелом прибутку, а державний інтерес України – "незнайомими, смішними словами".

Так, президент заявив, що підписаний ним сьогодні закон докорінно це змінить.

"Ми будуємо країну, де правила рівні для всіх. Де політики захищають інтереси понад 40 мільйонів громадян. Де бізнес існує за сприяння держави, а не за рахунок держави. Ті, кого зазвичай називають олігархами, мають тепер лише два шляхи. Перший – стати прозорим, чесним бізнесом і працювати "в білу". Другий – намагатися грати за старими правилами, чим розпочати чорну сторінку своєї історії", - зазначив Зеленський.

Раніше прес-служба глави держави повідомила, що президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Як зазначається в тексті закону, оприлюдненому на сайті парламенту, він набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування, і вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про деолігархізацію на позачерговому засіданні 1 липня 275 голосами. 2 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, у якому наголосила на невідповідності Конституції України законопроекту №5599 та запропонувала направити його до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія).

Це звернення підтримали чотири опозиційні фракції парламенту. 10 вересня спікер ВР Дмитро Разумков направив проект закону на розгляд Венеціанської комісії.

23 вересня 2021 року парламент ухвалив законопроект у другому читанні та в цілому. Пізніше комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки звернувся до спікера з проханням поставити законопроект на переголосування у зв'язку з виниклою юридичною колізією. Як пояснив голова фракції "Голос" Ярослав Железняк, народні депутати врахували одночасно три поправки (396, 398, 406), які суперечать одна одній.

Згідно з 398-ю поправкою, рішення про визнання особи, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), приймає голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) після звернення комісії з питань протидії надмірному впливу осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті.

Водночас у 406-й поправці рішення про визнання олігархом ухвалює Рада національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабінету Міністрів України, члена РНБО, Національного банку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету.

Як випливає з електронного протоколу, поправки 396 та 398 не було окремо винесено на голосування щодо їх підтримки.

Головуючий тоді на пленарному засіданні заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук, ставлячи на голосування поправку 406, не назвав поправки 396 і 398 серед автоматично відхилених.

Законопроект №5599 у другому читанні розглядали за спеціальною процедурою і вносили лише 13 поправок, схвалених профільним комітетом (з питань нацбезпеки). Решта поправок вважалася автоматично відхиленою, про що щоразу під час голосування повідомляв Стефанчук.

На засіданні 3 листопада більшість народних депутатів підтримала усунення неузгодженостей у ст. 5, 7 та 9 закону. 5 листопада спікер підписав закон та направив президенту.

Очікується, що підписаний президентом Зеленським закон про деолігархізацію буде повторно направлено до Венеціанської комісії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА