Інтерфакс-Україна
06:58 29.10.2021

ФДМ відклав аукціон з продажу ОГХК на кінець грудня через одну реальну заявку

2 хв читати
ФДМ відклав аукціон з продажу ОГХК на кінець грудня через одну реальну заявку

Фонд державного майна (ФДМ) відклав аукціон з продажу ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), до управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВДМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, (Житомирська обл.), орієнтовно на грудень поточного року.

Згідно з прес-релізом ФДМ у четвер з посиланням на заступника голови Фонду державного майна Тараса Єлейка, рішення про визначення нової дати аукціону буде ухвалено на засіданні аукціонної комісії, яке відбудеться 29 жовтня.

"Аукціон із приватизації ОГХК буде проведено орієнтовно у грудні цього року", - констатується в інформації ФДМУ з посиланням на Єлейка.

"До Фонду держмайна надійшло дві заявки на участь в аукціоні з приватизації ОГХК, одна з яких не відповідає вимогам чинного законодавства. Оскільки аукціон не може бути здійснено з одним учасником, ФДМ визначить нову дату аукціону", - йдеться у прес-релізі Фонду.

При цьому уточнюється, що "Аукціон може бути призначений орієнтовно на грудень цього року із дотриманням вимог чинного законодавства".

"Докладну дату проведення аукціону визначить аукціонна комісія 29 жовтня", - уточнив Єлейко, коментуючи перенесення дати аукціону.

ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" розпочало фактичну діяльність із серпня 2014 року, коли уряд України ухвалив рішення про передання йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВДМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська) обл.). Раніше ці комбінати були в оренді у структури Фірташа. Потім підприємство було перетворено на ПАТ, пізніше – у ПрАТ.

Уряд у серпні 2016 року вніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації у 2017 році. Її терміни кілька разів відкладали, востаннє у зв'язку з коронакризою та карантином.

ОГХК реалізує продукцію більш ніж у 30 країнах світу та є одним із найбільших у світі виробників титанової сировини, що займає 4% світового ринку. Основними ринками збуту є ЄС, Китай, Туреччина, а також США та країни Африки. Компанія видобуває руду для виробництва 20 тис. тонн титану на рік.

Серед фінансових умов приватизаційного конкурсу інвестувати щонайменше 400 млн грн у модернізацію підприємства. Серед інших умов: не звільняти працівників упродовж шести місяців та забезпечити соціальні гарантії перед працівниками, надавати воду комунальним підприємствам-споживачам.

Дата повторної приватизації була призначена на 29 жовтня 2021 року. Стартова ціна – 3,7 млрд грн, крок аукціону – 50 млн грн.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кислиця зробив запис у Книзі жалоби в Апостольській нунціатурі через смерть Папи Франциска

Україна намагатиметься досягти згоди США продати необхідну кількість "Петріотів" – Зеленський

Зеленський: Найближчими днями можуть відбутися дуже вагомі зустрічі, які повинні наблизити тишу для України

У Нікополі помер один з поранених під час обстрілу міста, кількість жертв сягнула чотирьох

Російским ударом по Павлограду знищена база "Госпітальєрів"

Сибіга провів у Римі зустріч з італійськими парламентарями

Європа висунула контрпропозиції до мирної угоди: Україна отримує гарантії безпеки від США, територіальні питання вирішуватимуться після безумовної тиші

Міносвіти ініціює надання відстрочки від призову деяким педагогам закладів позашкільної освіти

Макрон не проводитиме дипломатичних зустрічей під час відвідання похорон Папи Римського

Зеленський вшанував пам'ять загиблих в результаті російського удару у ніч на 24 квітня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА