16:36 30.09.2021

Греція не має наміру вести перегони озброєнь із Туреччиною, але зміцнюватиме оборону - прем'єр

2 хв читати
Греція не має наміру вести перегони озброєнь із Туреччиною, але зміцнюватиме оборону - прем'єр

Греція на тлі ситуації у світі має посилювати свій оборонний потенціал, але вона не планує вступати в перегони озброєнь із Туреччиною, заявив у четвер грецький прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс.

"Я не маю наміру вступати в перегони озброєнь із Туреччиною, і я завжди простягав Туреччині руку дружби. В нас значні відмінності в думках із багатьох питань, але потрібен спосіб вирішувати ці розбіжності шляхом діалогу", - наводить його слова агентство Associated Press (AP).

"Ми не можемо ігнорувати той факт, що ми живемо в дуже складному оточенні. Це реальність географії, яку ми ігнорувати не можемо", - водночас сказав прем'єр.

Говорячи про нещодавню угоду з Францією на придбання трьох фрегатів, прем'єр висловив упевненість, що ці озброєння посилять оборонний потенціал Греції, допоможуть їй захистити себе.

Однак, крім закупівлі фрегатів, угода Греції та Франції передбачає взаємну допомогу, якщо будь-яка з двох країн зазнає нападу, якщо суверенітет або територіальна цілісність однієї з них буде поставлено під сумнів, уточнив Міцотакіс.

У зв'язку з цим він висловив сумніви в тому, що "стаття 5 про колективну оборону" НАТО може застосовуватися в будь-якому випадку.

"Стаття 5 підійде на випадок нападу з боку члена НАТО? Я не впевнений, НАТО ніколи не був дуже однозначним щодо цього питання", - зазначив прем'єр.

Водночас він запевнив, що угода Греції та Франції не шкодить відносинам Афін із НАТО або зі США. Проте прем'єр пояснив, що Європі може знадобитися діяти в таких ситуаціях, до яких не захочуть бути причетні США або НАТО.

"Так, можуть бути місії, які відповідають європейським конкретним інтересам - у Сахелі, на Близькому Сході, в Східному Середземномор'ї, в яких НАТО не захоче бути задіяним", - додав він.

AP нагадує, що Греція вже купила у Франції 18 винищувачів "Рафаль" і планує придбати ще шість.

Раніше ситуація в Східному Середземномор'ї ускладнилася у зв'язку з активізацією геологорозвідувальної діяльності Анкари в цьому районі. Туреччина здійснює нафтогазову розвідку у водах, які Греція і Кіпр вважають своєю виключною економічною зоною. Це викликає розходження між Анкарою і низкою країн ЄС.

Суперечки на цю тему спровокували зростання військової напруженості між обома країнами: кожна з них почала активніше проводити навчання в східній частині Середземного моря, посилювала там військову присутність.

Зрештою після серії технічних зустрічей між військовими Туреччини та Греції в штаб-квартирі НАТО було розроблено військовий механізм для вирішення конфліктів у Східному Середземномор'ї.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

11 вересня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Глава Міненерго закликав партнерів захистити енергетику України посиленням ППО та енергосанкціями проти РФ

На покровському та курахівському напрямках тривають інтенсивні бої, ворог активізувався ще на трьох - Генштаб

На стадіоні в Києві вибухнула граната, є постраждалий - поліція

Зеленський затвердив положення про Національну премію ім. Тараса Шевченка та Комітет

США запровадили санкції проти іранської авіакомпанії Iran Air і 9 морських суден РФ - Мінфін

Зеленський у Києві зустрівся з істориком Тімоті Снайдером

МЗС України про відкликання тимчасового повіреного в Грузії: йдеться про комплекс певних причин

Зеленський: Сьогодні були доповіді розвідки, ми бачимо, які кроки планує Москва

Сибіга перед відкриттям сесії ГА ООН: Життєво важливо посилити її роль у реагуванні на агресію РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА