Інтерфакс-Україна
07:28 28.09.2021

Республіканці Конгресу США застерігають від посилення військової координації з Росією

3 хв читати
Республіканці Конгресу США застерігають від посилення військової координації з Росією

Лідери республіканців у палаті представників і сенаті США висловили стурбованість планами Пентагону посилити координацію між американськими і російськими військовими, повідомляє The Hill.

"Ми глибоко стурбовані, дізнавшись з повідомлень преси, що ваша адміністрація веде переговори з Російською Федерацією про те, щоб забезпечити доступ до російських військових об'єктів у країнах Центральної Азії і потенційно вступити в ту чи іншу форму військового співробітництва з боротьби з тероризмом з росіянами", - цитує видання лист законодавців міністру оборони Ллойду Остіну і державному секретарю Ентоні Блінкену.

"Запрошення Росії до дискусій не сприятиме досягненню життєво важливих цілей США в боротьбі з тероризмом, і це не шлях до "стабільних і передбачуваних" відносин з Росією, яких, як стверджує адміністрація Байдена, вона хоче", - додали вони.

На думку законодавців, Москва "більше стурбована збором розвідданих про США і наших союзників", ніж допомогою в запобіганні терористичних загроз або конфліктів.

Республіканці зазначили роль Росії в наданні допомоги "жорстокому режиму Асада" в Сирії і на підтримку талібів.

Крім того, пишуть конгресмени, будь-який крок з координації доступу до військових баз або операцій з Росією "ризикує порушити юридичну заборону на військове співробітництво між США і Росією", введену в 2016 році.

Законодавці також зажадали "негайного брифінгу" від Державного департаменту і Міністерства оборони про нещодавню зустріч голови Об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США Марка Міллі з начальником Генерального штабу ЗС РФ Валерієм Герасимовим, планах адміністрації президента Джо Байдена з боротьби з тероризмом у Центральній Азії і будь-яких переговорах або координації з Росією за такими планами.

Під листом підписалися сенатори Джеймс Ріш і Джеймс Інгоф, а також члени палати представників Майкл Мак-Кол і Майк Роджерс.

Міллі минулої середи в Гельсінкі зустрівся з начальником Генштабу ЗС РФ Валерієм Герасимовим.

За даними видання The Wall Street Journal, Міллі обговорив зі своїм російським колегою можливість використання російських військових баз у Центральній Азії для реагування на будь-які терористичні загрози в Афганістані, що виникають. Як уточнює газета, Герасимов не дав Міллі конкретної відповіді.

Зазначається, що голова Об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США, порушив цю тему на прохання співробітників Ради національної безпеки президента Байдена.

Як повідомляло раніше агентство Associated Press, Міллі після завершення поїздки країнами Європи заявив журналістам, що США потрібно подумати про те, щоб розширювати контакти з Росією по військовій лінії.

"Головний американський воєначальник заявив, що США слід віднайти способи розширення контактів по військовій лінії з Росією. Зокрема, може йтися про те, щоб допускати спостерігачів на військові навчання один одного", - передавало агентство.

Американський генерал пояснив, що на даному етапі контакти з РФ по військовій лінії відбуваються лише на найвищому рівні: крім Міллі, цим опікуються глава Пентагону, командувач силами НАТО в Європі.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

Евакуація мирних жителів триває у прикордонних громадах Сумщини - ОВА

Петиція до Кабміну про присвоєння звання "Народного артиста" посмертно солісту гурту ADAM Клименку набрала 25 тис. голосів

Видатки загального фонду держбюджету у листопаді-2025 зросли на 9,7% до листопада-2024 – Мінфін

Латвія вивчає досвід енергетичної стійкості України та передала захисникам 30 автомобілів

Одна з загиблих внаслідок авіаудару по Ізюму працювала в поліції

У масштабній ДТП на трасі М06 "Київ–Чоп" на Рівненщині постраждали троє людей - ДСНС

Зеленський говорив з лідерами країн Коаліції охочих, щоб вони не знижували підтримку України після рішення ЄС про кредит

Зеленський: Бачимо сигнали від деяких партнерів щодо допомоги повернути українських полонених і дітей з РФ

Енергетики відновили електропостачання для понад 324 тис. родин на Миколаївщині після нічного обстрілу дронами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА